Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak u složky zakázat atribut "Jen pro čtení"?

Složka > > Vlastnosti > Obecné > … Snažím se vypnout atribut "Jen pro čtení", abych mohl do mp3/wav souborů ve složce vkládat tagy v programu Mp3tag (tagy jako název skladby, interpret atd. i tak měnit jdou, ale nedaří se mi odstranit starý obrázek alba a vložit místo něj nový - resp. program indikuje, že se starý obrázek odstranil a nový uložil, ale při následném přehrávání se stále zobrazuje starý obrázek). Stejně je tomu u zmíněného atributu - volbu "Jen pro čtení" jde odznačit, ale tato volba se neuloží a atribut zůstane aktivován. Poraďte zoufalému... Díky very mač!!!

Pokud jde o W10, tak když nastavuješ ve Vlastnostech složky Přizpůsobit, I pro podsložky, vytvoří se (skrytý) soubor option.ini a hlavně ta složka dostane atribut "R", kterého už se nezbavíš. Pomůže složku přejmenovat, pod původním jménem založit novou a přemístit obsah. Nicméně, na vlastnostech souborů ve složce nepozoruju žádný problém - jdou běžně přepisovat (ale konkrétně mp3 + Mp3tag jsem nezkoušel).

Díky, ale bohužel nepomohlo. I u nově vytvořené složky zůstává stále aktivní volba "Jen pro čtení" a nejde změnit. A nejdou ani přepisovat vlastnosti u jednotlivých souborů přímo v jejich vlastnostech. To jde jen prostřednictvím programu Mp3tag. Vím, že dřív to i pod W10 šlo a normálně jsem to používal. Netuším, kde je zakopaný pes...