Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Systém windows nelze nainstalovat / Nelze nainstalovat na tento disk

Zdravim, Nedávno jsem si pořídil 1T HDD (3,5) od společnosti WD zapojil a řekl jsem si že na tento nový disk reinstaluji windows 10 (čistá instalace) po vložení instalačního media (USB a Po neuspěchu i Externí disk) a nastavení instalačního media na první místo v bootu se mi spustí instalace windows 10 ale následně ve výběru "kam chcete systém windows nainstalovat" mi to napíše "systém windows nelze na instalovat na tento disk zkontrolujte jestli máte povolen řadič disků" a když kliknu na další když to jde tak mi vyskočí hláška typu nelze nainstalovat systém windows na disk X oddíl X.

Už je to druhý den a stále si nevím rady vyzkoušel šel jsem již ruzné tutoriály z internetu a ani jeden nefungoval.

- Můj počítač je starší (2003-2005) ale až do nedávna byl skvělě fungční (aktuálně je hlavní disk na kterém je systém ve stavu "skoro zničen")
- Procesor AMD Anthlon (tm) II X2 540 Proccesor (3.80GHZ)
- Systém je 32 bitový (Windows 10 HOME)
- Připojen k internetu
- Integrovaná grafická karta
- Základní deska ASUS - X
- 2GB RAM
- Aktuálně jsou oba disky od společnosti WD

Děkuji za odpovědi.

no ideální to není. na tomto hw skvěle pojedou xp, což je dnes k ničemu.
support výrobce pro w10 asi nikde, ale generické ovladače ms by mohly stačit, kromě zbytečné hibernace bych nečekal větší problémy.

pro w7 a výš potřebuješ:
- větší ram
- rychlý přístup na disk
- v tomto století už je člověk zvyklý na usb3
dodatečné investice přitom nedávají velký smysl, když kdejaký hotový repas funguje líp.

všechny problémy přitom byly způsobeny nezvládnutým instalátorem (zlatý rufus), mixem disků při instalaci, neujasněním si na kterém z disků skončil bootloader.