Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastaveni SMTP na tiskarne

Zdravim vsechny,
mam problem s tiskarnou OKI MC342w. Zjistil jsem,ze nejde odesilat prilohy primo z tiskarne,pricem furt to slo.Pri deslani priloh primo na mail,mi tiskarna oznamuje,ze mam spatne nastaveni SMTP a ze mam zkontrolovat nastaveni. Pri konfiguraci a testu odeslani mi pise "chybu"
SSL/TLS Hand Shake NG. Nic jsem nemenil i proto se chci zeptat,jestli seznam neco zmenil? Ale co jsem koukal do nastaveni v seznam uctu,tak tam nepisou zadny zmeny.

Koukal jsem na OKI a zadna aktualizace FW zatim neni..Psal jsem jim na podporu tak jsem zvedav,ale jsem pekne vytocenej. Tiskarna nestala malo..

ledni brtnik: njn,zatim nic jinyho nezbyde..ale je to teda pekne na ...houby.. :-(

I kdyz stahnu jejich appku na vyhledani a aktualizaci FW,tak program pise,ze zadnou tiskarnu v siti nenasel..achjoo..to to pondeli zacina fakt skvele :D

Uplne s Tebou nesouhlasim,protoze je to rychlejsi,nez skenovat do PC a nasledne posilat mailem..I kdyz jsem chtel skenovat do PC,tak pres mail to bylo rychlejsi.. Nerikajic,ze ta jejich apka ActKey nefunguje jak ma a kolikrat nefunguje vubec..Jako treba ted,kdyz to zrovna potrebuji..

Ale nakonec,je to jedno,kazdy mame na to svuj nazor..

Ja nevidim rozdiel v tom, ked posielas nieco mailom a posielas to na zdielany priecinok....vlastne vidim, pretoze posielanie mailom u mna straca zmysel. Ono to totizto tomu cloveku pride, on si to aj tak musi ulozit u seba na pc a potom to navyse zostane aj v tom emaily, kde to zabera miesto...zdielane priecinky, ci uz sukromne, alebo spolocne su vyrazne efektivnejsie.

takhle: SMTP protokol je na tyhle věci naprosto nevhodný. Má vysokou režii a navíc posílat si lokálně cokoli přes seznam.cz je úchylné samo o sobě.
Souhlasím s Flegem, že nejrychlejší a nejspolehlivější je použít SMB. Nejhorší jsou pak různá aplikační zvěrstva typu skenovacích aplikací, která jsou málokdy napsána opravdu dobře.

Řešení pro tebe může být poměrně jednoduché, stačí si v síti rozjet malý SMTP server, který bude fungovat jako smarthost, který předá data následně seznam.cz už se správným šifrováním protokolu. Na to se dá použít prakticky cokoli, i ta nejlevnější Malina. Stačí do ní nainstalovat tučňáka a Postfix (plus jej poměrně jednoduše nastavit).

Ono,jinak nez pouzitim SMTP to nejde.
Zkousel jsem nejak rozchodit vzdaleny a sdileny soubor,ale to mi uz vubec nejde :-)
A mozna by mi to i stacilo,poslat to nekam,kde bych to pak mohl "vytahnout" odkudkoliv a delat s tim co potrebuji.

Tu "Malinu" prostuduji..A uvidim jake jsou moznosti,ale uprimne,dle toho,co jsi mi napsal,jsem pekne "mimo" :D I tak ale dekuji.

Priznam se,ze v jazyku..

Ale uprimne,tiskarnu uz mam nejaky patek,hned na zacatku jsem zkousel,dle pribaleneho navodu zprovoznit ukladani dokumentu pres ActKey a fugovalo to,jak se tomu zrovna chtelo.Ted to uz poradne nejde vubec. Jak koukam na ten navod tady,vypada to,ze bych to mohl zkusit,mozna se to povede..
Mockrat dekuji za ochotu a odkaz.

EDIT: Tak resim hned prvni zasek.. Configuration Tool neumi najit tiskarnu..

Omlouvam se,ale zopakuji...Zasekl jsem se hned na 2.kroku..Cili,na Configuration Tool-Neumi najit tiskarnu..A ted nevim,kde delam chybu,nebo jestli je chyba nekde jinde..
Kvuli "nastavovani" tiskarny,jsem zadal "pevnou" IP pro tiskarnu,abych ji nemusel "hledat" Zeby to delalo takovy pru*** a nechce ji Tools najit? Moc s emi tomu nechce verit..
Nebo,kde hledat chybu? Postupuji dle navodu..

Zdielany adresat vo win si si uz pripravil|?

Ano..

Firewall si si pre istotu vypol?

Ne,nenapadlo mne to,jelikoz jsem si myslel,ze by to mohlo "projit" kdyz je to jedna sit..vyzkousim..

Je MFP v rovnakej pracovnej skupine ako pc?

Ano..Ale pro jistotu..Kde zmenit skupinu v MFP?V PC jsem ji zmenil,na HOME..

Ak nie zadaj tam radsej IP a nie computer name.

Omlouvam se,nejak nerozumim..

Ak mas vytvoreny adresar zdielany skus, ci z ineho pc mozes donho zapisat nieco...tak si preveris opravnenia pre anonymneho uzivatela.
Zvysok je o studovani manualu...u Oki mozes postupovat bud cez ich sw alebo cez webove rozhranie MFP....ja by som siel cez to webove rozhranie.
Ja robim s HP a Canonmi a am si vacsinou v nejaky zlozke na to urcenej vytvoris pc, pomenujes ho ako sa ma zobrazovat na MFP, uvedies jeho ip (idealne), potom cestu k zdielaneme adresaru a uzivatela (anonymous), pod ktorym bezi.
Takto pomenovany pc potom uz uvidis na displeji MFP v pripade, ze das skenovat do pc/sietoveho priecinka.

Moc dekuji vsem za ochotu a rady.
Po celodennim laborovani jsem zmenil udaje na gmail a tam mi to funguje korektne. Nevim kde a proc u seznamu je chyba..
Nic mene,nevim,do jaky doby to bude fungovat,ale diky Vam mne napadlo a chtel bych vyuzit "funkce" vzdaleneho foldnu nejak nastavil a pouzil..

Taky nechapu,proc a z jakyho duvodu z niceho-nic prestala fungovat ta jejich apka ActKey..Psal jsem do OKI tak jsem zvedav jestli se vubec ozvou..
Jeste jednou,dekuji za namety a rady!

Zdravim Vas vsechny,ktery jste mi radili.
Dnes,skoro po tydnu mi odepsali z podpory OKI a je to tak,jak psal Wikan .. Seznam(i Centrum),zmenili zabezpeceni u TSL 1.2 co Oki jeste nepodporuje. Bylo mi doporuceno zmenit to na gmail..Krasna prace-rikam si..Tak jsem jim odepsal,jak to teda planuji dal..
Tak jsem zvedav, co a jestli vubec jeste odepisou..

Vsem ucastnenym dekuji za cenne rady..