Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PIXMA G2400 - pomoc s plněním

Dobrý večer,

prosím o pomoc s naplněním této tiskárny. Je to trochu zoufalství, že píši sem, byť mám manuál, ale nějak nedokážu rozlousknout jednu chybu.

Stručně: zaschla hlava černé barvy, tak šla ven, dostala čistič atd., připutovala zpět do tiskárny - zatím ok. Nyní je potřeba znova dostat ikoust skrz hadičky ke hlavám, protože po vyndání hlavy se tam nasál vzduch a inkoust se částečně vrátil k nádržkám.

S tím už se peru asi dvě hodiny. Při prvním spuštění se jen podrželo tlačítko "stop" a tiskárna už si poradila, teď to ale nefunguje, jak tedy na to?

Je to dotaz snad jen pro ty, kteří tento bazmek vlastní, protože je to trochu alchymie, zkouším štěstí.
Jdu bádat dále a předem děkuji!

Opožděná reakce, pardon. Děkuji za snahu, ale takhle složitě to dělat nebudu. Nestojí za to potvora. Vykoumal jsem, že se po spuštění drží "stop" a pak bliká varovná led. Každé bliknutí je nějaká fce např. čištění, hloubkové čištění. Nevím, jestli to umí i to odvzdušnění. Každopádně jsem asi moc čistil, protože inkoust je fuč. K čertů s tím. Možná koupím nové, když budu mít náladu a budu dále laborovat.
Zatím to tu nechám odemčené.

Je mi lúto.
Rád by som sa s tým pohral keby som ju mal na stole.
Plním tlačiarne asi 12 rokov (celkom úspešne).Takže ma tieto veci pomerne zaujímajú.
Neviem či chceš kúpiť len atrament alebo od jedu novú tlačiareň.
Ak tlačiareň tak jedine ak sa z nej dá vybrať jednoducho hlava!!! Teraz nemyslím samostatné hlavy ale centrálnu do ktorej sa zasúvajú viaceré kazety - zásobníky na farbu.
Tlačová hlava s farbou a kazeta-zásobník s farbou je rozdiel.
Tak vela zdaru.

Plníte plnící tiskárnu, anebo cartridge jako takové? Viděl jsem nejaké video, jak se do toho vyvrtá díra, stříkačkou vpraví inkoust, ale nezkoušel jsem to. Zároveň mi hlava v mé letité tiskárně (Canon PIXMA MG5450) neschroupla jiný, než origo inkoust. Vždycky to začalo tisknout křivě a nešlo s tím nic dělat. Pak to začalo vynechávat a pak jsem měnil hlavu. Musí se plnit jen originální cartridge?
Rád bych se v tomto odvětví trochu chytal.

Jinak k G2400 - už vím, jak ji odvzdušnit. Má na tu přímo funkci. Chvíli dělá, že něco dělá jako vždycky po zapnutí, ale hadičky najednou byly plné, tak snad to bude chvíli v pořádku.

Plním kazety,teda zásobníky na atrament ak má tlačiareň centrálnu tlačovú hlavu.
Ale aj kazety s farbou ktore majú v sebe tlačovú hlavu.
Na Canon PIXMA MG5450 je možné kúpiť plniace kazety už s resetovacím čipom a aj kompatibilný atrament - najlepšie Lomond alebo InkTec.
Prepichovanie ,vrtanie otvorov do originálov to by som nerobil-sú problémy s resetovaním čipu a podobne.
Skúste verím že budete mať úspech.
Canon PIXMA MG5450 je dobrá tlačiareň.

Zabudol som dodať to najdôležitejšie: tlačová hlava sa z tejto tlačiarne dá vybrať za 10 sekúnd.
A pokial je fyzicky a elektronicky v poriadku, môžu byť trysky akokolvek zaschnute, absolutne nieje problém ich prečistiť a v pohode spojazdniť.
Tlačová hlava je to najdôležitejšie, a keď ju máš v ruke môžeš s ňou robiť čo chceš.(samozrejme v rozumných dimenziách)

Díky za příspěvky. Ano, z 5450 jde hlava fakt rychle dostat. Vtipné je, že při spuštění a odklopení krytu najede tak, že vyndat nejde protože přečnívá tělo tiskárny, ale když se spustí v servisním módu, tak najede o 1 cm více do strany a už nic nebrání - fikaně pojištěno :-)

Jinak plnící sadu možná vyzkouším. Po alotriu s kompatibilními kazetami se již bojím experimentovat. Odešly už dvě hlavy.

Čím může být, že mi hlavy nevratně začaly tisknout špatně s použitím postupně třech různých kompatibilních kazet? Je to v čipu? Nevím, co zmůže, nevypadá z hlediska elektroniky vůbec nějak složitě.

Děkuji

Zdravím.
Pochybujem že čip pozná aký atrament tam práve je.Bude to asi v kvalite atramentu.V každom prípade použiť čo najkvalitnejší atrament.Lomond alebo InkTec ( nie InkTek).Pozor na zámenu.
Môžeš aj s "ebay" OCTOPUS .Ten mám tiež vyskúšaný.Len je drahší.100ml asi 10€.Ale 100 percentne tlačí pekne bez problémov.
To ti na 5450 - ke odišli 2 hlavy???
Ešte taký malý ťah.Pri vyberaní hlavy nemusíš použiť servisný mod.Pri zodvihnutom kryte keď je vozík v polohe pre výmenu kaziet,jednoducho odpoj kábel z elektriny.Zo zadu tlačiarne.Počkaj pár sekúnd ,a potom si ručne posuň vozík do polohy aby si mohol vybrať hlavu.Keď ju dáš späť posuň vozík do predošlej polohy - ten centimeter.Ja to tak robím ,ale myslím že to ani nieje treba,po zapojení kábla si hlava najde svoje miesto.
Po naplnení vytlačiť skúšobnú stranu,ako tlačia farby .Na mriežke vidíš ako tlačí čierny pigment na text.No a zarovnať hlavu.
S dobrými atramentami a čistými tryskami to musí tlačiť velmi dobre.
S pozdravom

Děkuji za tip. Kupoval jsem na e-shopu Mall cartridge Tesla - úplně na nic, když byla polovina inkoustu, hlava tiskla písmenka křivě jako předešlá a nešlo s tím udělat. Před tím jsem měl kompatibilní "jiné" značky, ale byly to úplně stejné cartridge jako ty Tesly.

Ano, mám tam třetí hlavu. S kompatibilními náplněmi vždy po čase začala tisknout křivě písmena a čištění nebo kalibrace hlavy bylo k ničemu, pak blbly barvy a ve finále už z toho lezly jen nesmysly.

Zkusím najít ty ty inkousty, který jste napsal a případně zkusím, třeba to schroupne ;)

Objednajte s Lomond-u atrament a plniace kazety z hiprint-u .https://www.hiprint.cz/pixma-mg-5650/389-canon-pgi-550bk-cli-551cmyk-plnici-cartridge-s-inkousty.html
Tie plniace kazety môžete kúpiť aj s atramentami ale len kvôli lahvičkám.Atrament nestojí za nič.Ten vylejte a dolejte tam z Lomond-u.
Tie lahvičky preto lebo sa nimi dobre plnia kazety a nepotrebujete inj.striekačku.Viď video z tej stránky.Ale to už nechám na vás.
Pokial by Vam to nevadílo a napíšete sem mail alebo telefon môžeme to bližšie prebrať.Nemusíme cez poradňu.Ale to je na Vás.Môžeme aj takto,len je to zdlhavejšie.

(ešte chcem dodať že aj tie tlačové hlavy sú rôznej kvality a od rôznych výrobcov) treba si to premyslieť

S pozdravom

Zdravím a připojuji ještě jednu otázku k tomuto vláknu.
Kromě toho, že už používám inkoust lomond, mám problém s nastavením hlavy tiskárny Canon G2400.

Vždy při finálním nastavování, kdy už je pod skenerem list se specifickým výtiskem pro nastavení hlavy, tak proces zkrátka selže. Hlava tedy nejde nastavit a tiskárna tiskne křivě. Má nové hlavy, při tisku nevynechává, jen je to takové kostrbaté. Při kontrolním výtisku, jestli nejsou zanešené trysky, je tisk úplně bez problému.
Tušíte, kde by mohl být zakopaný pes? Opravdu nechci jen tak kupovat novou tiskárnu, když tahle jinak maká, včetně skeneru jinak bez problému.

Děkuji

Nemám praktické skúsenosti s týmto typom tlačiarne.Skúste návod uplne od začiatku alebo youtube,pekne pomaly aby ste niečo neprehliadli.
Uisťujem vás že atramentom alebo kazetami to nieje.A ak mate novú tlačovú hlavu tak to bude jedine nastavením tlače.(tlačiarne)

Dobrý den,

je mi jasné, že to bude nějakým nastavením. Napadlo mě i, jestli to není záměr, protože elektronika počítá výtisky a tiskárna má něco málo přes 4000 natisknutých listů. Na nových hlavách však jen cca do 500 listů.
Nelze tiskárnu nějak resetovat opravdu tak, aby zapomněla všechno nastavení a chovala se jako poprvé spuštěná?

Postupoval jsem dle manuálu a zkoušel to několikrát a vždy to skončí na stejné chybě, o které ale nejde nic najít - pouze, že je třeba navštívit servis. To mi přijde jako blbost, protože tiskárna jinak tiskne, skener skenuje i kopírka jde normálně.