Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ESET - Firewall čiastočne blokuje iný software

Dobrý deň, riešim už niekoľko dní problém s blokovaním programu ExpressVPN na Windows 10. Mám už overené že je problém na 100% v programe ESET. Odinštaloval som ho kompletne a zázrakom už program VPNky funguje bez problémov. Zaujímavé je že hoci som aj povypínal úplne všetko čo sa len dalo a aj tak ten ESET(verzia Internet Security) ako keby v pozadí to blokoval bez ohľadu na to či to bolo zapnuté. Chcel by som to nakonfigurovať ale otázka je či je to vôbec možné ak si ESET robí čo chce bez ohľadu na nastavenia, výnimky, pravidlá... Hrabal som sa dosť dlho v tých nastaveniach ale je to príliš zložité a žiadny návod som nenašiel a ESET podpora neodpovedá. Ak to bude možné tak to chcem nastaviť v tom ESETe aby to fungovalo ale začínam uvažovať aj nad tým či vôbec ESET potrebujem. Nemám v OS nainštalované absolútne nič na čierno, všetko sú overené/známe programy čo mám nainštalované a Windows 10 má predsa Defender. Dávam si dosť pozor čo inštalujem a čo robím na internete.

Je vôbec potrebný software na zabezpečenie?

Prikladám ešte screeny ako ESET ovplyvňuje sieťovú komunikáciu programu ExpressVPN:
Mw5JuJw.png
SlUSEBV.png

Vopred ďakujem za prípadne rady :-)

začínam uvažovať aj nad tým či vôbec ESET potrebujem

totéž by si konečně měly říct tisíce lidí, co zamýšlí utrácet za podobné balíky a instalovat je.
když ti to chování vadí, tak žádná svinstva typu "internet security" nepoužívej, zvlášť jestli si říkáš opatrný uživatel, který dává pozor na to co dělá.

to co si naklikáš za běhu v ovládacím panelu toho av balíku nejsou všechny blokovací funkce, které takové krámy mají - filtry, dns cache.
podívej se do výpisu ms autoruns -> záložky services, drivers, a ani tam nejsou všechny. přitom načtené drivers za běhu windows nezakážeš.
u podobných balíků je to obvyklý konflikt, známý teprve asi 10 let. když píšeš, že nastavení jejich firewallu je příliš složité, pak pro tebe nemá smysl.

taky možnost, jestli můžeš žít bez toho vpn.
vpn ti mění tcp/ip konfiguraci za chodu, i to může kolidovat s tím krámem od esetu - viz i ten dns leak test, nebo jen výpis: ipconfig -all
doporučuju vybrat jedno nebo druhé.

lední brtník: Takýto názor som už viac krát počul na adresu týchto zabezpečovacích SW a nehovorím že je to zlý pohľad na vec. Ja ako laik mám problém pochopiť čo je lepšie nakoľko niekto ako ty bude tvrdiť že je to zbytočnosť alebo ešte horšie že to škodí, sleduje a predáva informácie tretej strane a potom je aj skupina ľudí ktorý zastavajú názor že je to nevyhnutnosť a Defender je podľa nich slabý.

fleg: Myslíš NOD32?

ty balíky jsou proněkud přezabezpečené a jak vidíš na vlastním příkladu, nedělá to dobrotu. nejsi tu zdaleka první se stejným problémem se "security" balíkem.
kdyby fleq nešel kolem:

Downgradovat na antivir.

nod, nebo rovnou nechat ten krám defender, co je pro tebe jednodušší.
za brtníky jsou k ničemu oba, nod samozřejmě o srst lepší.

Vďaka za rady, skúsim teda NOD32. Ja som sa nato vždy pozeral štýlom že NOD32 je horší ako INTERNET SECURITY a SMART SECURITY je rovnaký ako INTERNET SECURITY s rozdielom že má navyše šifrovanie dát a PW manager. Takže ešte raz vďaka za vysvetlenie...

Mám ešte poslednú otázku. Je síce verzia SECURITY problém v tomto prípade ale inak mi to nikdy žiadne problémy nespôsobilo práve naopak. Neviem čo všetko robí FIREWALL a iné prvky toho softu. Nemusím mať obavy že mi môže FIREWALL od DEFENDERa pustiť do OS niečo škodlivé čo by ESET FIREWALL zastavil? Inými slovami stačí WINDOWS DEFENDER FIREWALL?
Mnohokrát sa mi stalo že som sťahoval niečo čo som sťahovať nemal a ešte pred dokončením sťahovania to ESET blokol a súbor sa vlastne ani nestiahol. Toto bola vlastne činnosť FIREWALLu alebo činnosť antivírusu?

Mnohokrát sa mi stalo že som sťahoval niečo čo som sťahovať nemal

tak to si hodně protiřečí s tím, že si prý dáváš pozor a sleduješ, co na pc děláš.

když se něco stahuje, obvykle se to uloží do adresáře "download" a tam to může ležet jak chce.
ovšem nechápu lidi, kteří místo toho rovnou v prohlížeči klikají na možnost "instalovat", a pro jistotu mají ještě zakázané zobrazení přípon. ti si přímo koledují o darwinovu cenu.

firewall sleduje cvrkot = když už se něco stahuje, tak to firewall neomezil. ale stahovaný soubor analyzuje skener = antivir. v tom případě by zabral i nod, nebo snad i defender.

ale mě se nemá cenu ptát na antiviry, já jimi pohrdám a nepoužívám to, pro soudné lidi mají už jen minimální smysl. když už, tak za užitečnější považuju antispyware.
spíš jsem zvyklý, že těm lidem se směšnými antiviry léčím jejich zaspywarované krámy.

Ano ja som dealer Esetu, ale bohuzial ich firewall, ktory som testoval uz v beta verzii ma nenadchol ani vtedy ani potom a vzdy ked som riesil problemy na sieti som ho musel vypinat.
Nie je to dobry produkt.
Samotna myslienka firwallu na LAN sieti nema velke opodstatnenie.
Samotny antivir naopak povazujem za jeden z najlepsich.
Ak by ti nechceli esetaci downgradovat produkt napis mi, mozem ti s ym ako dealer pomoct. Robia to neradi a obcas sa sprajcuju, ale mne ako partnerovi to este nikdy neodmietli.

fleg: Skvelé tak to vidím ako celkom fajn kompromis. Nechám si NOD32 a Firewall prenechám Defenderu... Neviem ako veľký vplyv má nato VPNka od ExpressVPN ale z toho čo uvádzajú by to malo trocha zvyšovať tiež zabezpečenie.
karel: Vďaka za TIP, licenciu na ESET:IS som mal z eBay... Určite bude aj NOD32

Dám ale ešte poslednú šancu ESET:IS nakoľko mám licenciu na 2 roky. Skúsim to čo poradil "Tomáš Fuk". Ja som nastavoval výnimky a pravidlá v časti ochrana siete a to nezabralo...