Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou TICHOU mid-class grafiku?

Trapny dotaz - nechce se mi zkouset pokus omyl, mate nekdo zkusenosti s necim z grafik co je rozumne vykonne, ale tiche? Nejsou extra naroky, zadne super delo - rozumna stredni trida. Aktualne mam jakousi jednovetrakova GTX 1650S, s vykonem vcelku spokojenost - akorat v zatezi je to neprijemne hlucne, a i v klidu je slyset. Vite o necem cca. srovnatelne kategorie cenou i vykonem - co by bylo idealne v klidu chlazene pasivne, a v zatezi/ve hrach nehuci jak vysavac?

Diky prede za relevantni reakce. ;-)

Řešení:

MSI GeForce GTX 1650 SUPER GAMING X je myslim semi-pasivni. Ty GTX 1650 (Super) maji tak maly odber, ze by mely byt tiche vsechny, pokud nejaka neni, tak vyrobce odrbal pasiv.

Tak konecne vymeneno za MSI GeForce GTX 1650 SUPER GAMING X, a to neni uplne jina liga - to je uplne jiny sport! Vazne - o tehle karte skutecne nevim ze je v pocitaci, v desktopu, ve 2d je "pasivni", ale neni vubec slyset ani ve hrach - v zatezi. Rozdil oproti te jednovetrakove urvane mrse nebe a dudy. :-)

Mám doma nV1070Ti (konkrétně MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8G, 8GB GDDR5) a nemám dojem v žádné hře, že by se hluk CPU ventilátoru a zdroje zdál být přehlušen zvukem grafiky. PC, kousek vedle na stole, zní +/- pořád stejně.

A těch her hraju opravdu spousty.

Turingy zacaly firmy dost ojebavat na chladicich. Dokonce i chladice, co driv podporovaly semipasiv, tak u Turingu najednou nic a podobne. Nicmene u te MSI Gaming jsem v recenzi cetl, ze zustala i u GTX 1650 Super semi-pasivni a velice ticha. Doporucil bych mu recenze, ale ani konkretni zkusenosti uzivatelu nemusi pomoct, protoze kazdy hluk vnimame jinak.

---

Nebo opravdu to co pise HPET, vlastni chlazeni.

Tak jestli jsi spokojen, tak výměn jen chladič, triple / trix, Z od MSI jsou docela tiché a dle potřeby se ty ventilátory po jednom roztačí, nebo nahoď celý WaterBlok + pasivni žebra na vram, nevím co prefruješ a jaky typ chlazeni wc / air pouzivas.
Kupovat celou komplet novou grafiku když nepotřebuješ mi přijde zbytecné.

OT: Měl jsem ASUS STRIX GTX 970, ta byla krásně tichá. Teď mám MSI GeForce GTX 1660 Ti ARMOR a v zátěži je teda dost hlučná, ještě si jí chvíli nechám a pak si koupím něco výkonějšího a hlavně tiššího.