Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Restartování systému

Zdravím Vás,

řeším potíže s restarty systému, zatím jsem nepřišel na příčinu.

Systém:
MB: ASUS M5A99x EVO R 2.0 (aktuální BIOS verze)
CPU: AMD FX 6100 (testováno zatím v Y-cruncher, dokonce i přetaktovaný na 3,9Ghz, stabilní, testováno v nouzovém režimu)
Zdroj: Corsair VX550
Paměti: 4x4 GB DDR3 1600Mhz (testování přes Memtest86, dle výsledků v pořádku, bez chyb)

Nainstaloval jsem W10, x64 bit, který jsem stáhl přes Media Creation Tool, Instalace přes USB nebo PXE Boot v pořádku, po restartu v tom průvodci jak se vybírá klkávesnice, odesílání dat na diagnostiku, uživatel, heslo, atd, tak tady v tomto se systém již začne restartovat. Po restartu občas jednou, 2x se to opět restartuje, než se dostanu na plochu. Poté cca do 5 sekund od načtení plochy se vždy systém restartuje.

V prohlížeči události se objevuje kritická chyba 41:
https://docs.microsoft.com/en-us/windows/client-management/troubleshoot-event-id-41-restart

Nějaké nápady co s tím?

Předem díky

Michal

kritická chyba 41 je tuším oznámení, že došlo k restartu, to víš i bez toho. eventlog od visty změnil výpis, uživatelé si toho dodnes nevšimli a hledí na defaultní přehled chyb, který je většinou k ničemu.

spustíš eventvwr.msc, vlevo nejdřív protokoly windows -> system: je to setříděné postupně podle času.
restart pc oznamuje událost eventlog (ve win10 možná něco jiného, uvidíš), kolem pádu systému bude chyba kernel power, to je myslím ta událost 41, příčina restartu bude před tím.
pokud to hodí černou/žádnou obrazovku, chyba je v hw.
při modré obrazovce může pomoct nirsoft bsod viever, ale nesmí být zakázaný swap, jinak se nevytvoří memory dump.

jaký má význam přetaktovat slabý procesor a pak se při instalaci divit, že to padá?
že memtest nebo jiný sw ve svém režimu nepřišel na chybu, neznamená na 100%, že je to ok.
když tam necháš jen polovinu pamětí, nepojede to stabilněji?

nepíšeš nic o ovladačích, ale k instalaci chipsetu tě to koukám ani nepustí.

disk je v pořádku? -> crystaldiskinfo

V sobotu jsem vše provozoval na desce ASUS M4N78 SE

současná deska je neznámý dárce / aukro / bazar? máš svoji odpověď.