Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router pro chytrou domácnost

Zdravím milí uživatelé fóra,

rád bych si od zkušených v síťařině nechal doporučit kvalitní router do rodinného domu o obytné ploše cca 200m2 (přízemí, patro, + 1 místnost v podkroví - zde bude router).
Standardní využití routeru, hraní po sítí a podobné věci se konat nebudou :D. Spíše bych ocenil přenosovou rychlost v rámci NAS serveru využitého jako domácí chytré uložiště využívané téměř na všechno.
Dále jsou k routeru připojeny prvky chytré domácnosti.
Především pak stabilní připojení jak na 2,4 tak 5GHz. Nyní mám Netis 2780 doporučený od bývalého poskytovatele internetu, ale jsou s ním problémy. Po kabelu internet šlape na 5GHz taky ale s 2,4GHz jsou stále nějaké problémy.

Cena není až tak rozhodující, ale nedoporučujte routery s astronomickými cenami :D
Především pak prosím o doporučení modelů, které víte že jsou OK a máte je prověřené.

MOC vám děkuji.
Těším se na tipy.

A linkovou rychlost mas v tom miste jakou? Kazdopadne souhlas, resit to jednim zarizenim nelze, pokud to ma dobre fungovat. Podivej se na zarizeni od Ubiqiti, konkretne Unifi. Za par korun tak postavis velmi slusne fungujici sit.

Osobne pozivam 2xUAC-AP Pro (na kazde strane podkrovniho bytu), ktere napajim z US-8-60W 8-portoveho switche, jako router pak USG-3P, konektivita do internetu prez GPON. Kontroler mi bezi jako jedna ze sluzeb na sitovem ulozisti.

Chytrou domacnosti myslis co? ZigBee, Z-Wave?

Za to ako funguje wifi, je z veľkej časti zodpovedný prijímač, teda wifi karta, anténový systém + driver v počítači. Ja napríklad používam ešte väčšiu šunku tplink741 a za 10 rokov mi wifi ešte nevypadla, nespomalila, nezadrhla sa, Idem cez 3 steny a rýchlosť dosahujem solídnych 90 Mbps, ping 2ms v rámci domácej wifi siete.