Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router pro chytrou domácnost

Zdravím milí uživatelé fóra,

rád bych si od zkušených v síťařině nechal doporučit kvalitní router do rodinného domu o obytné ploše cca 200m2 (přízemí, patro, + 1 místnost v podkroví - zde bude router).
Standardní využití routeru, hraní po sítí a podobné věci se konat nebudou :D. Spíše bych ocenil přenosovou rychlost v rámci NAS serveru využitého jako domácí chytré uložiště využívané téměř na všechno.
Dále jsou k routeru připojeny prvky chytré domácnosti.
Především pak stabilní připojení jak na 2,4 tak 5GHz. Nyní mám Netis 2780 doporučený od bývalého poskytovatele internetu, ale jsou s ním problémy. Po kabelu internet šlape na 5GHz taky ale s 2,4GHz jsou stále nějaké problémy.

Cena není až tak rozhodující, ale nedoporučujte routery s astronomickými cenami :D
Především pak prosím o doporučení modelů, které víte že jsou OK a máte je prověřené.

MOC vám děkuji.
Těším se na tipy.

Za to ako funguje wifi, je z veľkej časti zodpovedný prijímač, teda wifi karta, anténový systém + driver v počítači. Ja napríklad používam ešte väčšiu šunku tplink741 a za 10 rokov mi wifi ešte nevypadla, nespomalila, nezadrhla sa, Idem cez 3 steny a rýchlosť dosahujem solídnych 90 Mbps, ping 2ms v rámci domácej wifi siete.