Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přiadání SSD do notebooku

Zdravím, mám takový problém.
Chci připojit do notebooku ACER M3-581TG starší SSD, ale když ho přípojím, tak se mi snaží notebook bootovat z toho přidaného SSD a v Biosu prostě nejde nastavit, aby bootoval z toho starého, prostě tam není možnost změny HDD0.
Můžete mi, prosím, někdo poradit?

Díky Pepa

Možná jsem to špatně formuloval, mám v notebooku SSD na kterém je windows, normálně nabootuje a funguje. Chci připojit ještě jeden SSD, na kterém mám nějaké data a nerad bych o ně přišel, ale když ho připojím do druhého slotu, notebook se snaží bootovat z přidaného SSD a nejde mi v Biosu změnit na ten původní disk.

Teď si to po sobě čtu a napsal jsem to opravdu nesmyslně, to se omlouvám.
Znovu. Mám v notebooku SSD na kterém je windows, normálně nabootuje a funguje. Chci připojit ještě jeden SSD, na kterém mám nějaké data a nerad bych o ně přišel, ale když ho připojím do druhého slotu, notebook se snaží bootovat z přidaného SSD a nejde mi v Biosu změnit na ten původní disk.

Nic jsem neupravoval, je to tak od výroby a ten disk tak fungoval vždy. Je to normální disk ještě více zmenšený (ne jako cache pro práci s HDD), je připojen stejným "konektorem" jako 2,5" disk.
Zkusím to takto přes obrázky:
normální stav NTB zakroužkován mSATA disk
natavení bootování v Biosu bez přidaného SSD
přidaný SSD disk
nastavení boot v biosu, nelze zvolit původní disk (ani po stisku enter se mi nezobrazí žádná nabídka)

Jestli to správně chápu podle screenů, tak ti po připojení druhého disku zmizí ten původní a v Biosu není vidět.
Celkem zvláštní, to jsem ještě nezažil. Nemůže být ten původní disk pod číslem 5? Celkem mě zajímá, jestli to nějak vyřešíš.
Určitě bych ale jako první věc zkusil aktualizovat Bios.