Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přiadání SSD do notebooku

Zdravím, mám takový problém.
Chci připojit do notebooku ACER M3-581TG starší SSD, ale když ho přípojím, tak se mi snaží notebook bootovat z toho přidaného SSD a v Biosu prostě nejde nastavit, aby bootoval z toho starého, prostě tam není možnost změny HDD0.
Můžete mi, prosím, někdo poradit?

Díky Pepa

Teď si to po sobě čtu a napsal jsem to opravdu nesmyslně, to se omlouvám.
Znovu. Mám v notebooku SSD na kterém je windows, normálně nabootuje a funguje. Chci připojit ještě jeden SSD, na kterém mám nějaké data a nerad bych o ně přišel, ale když ho připojím do druhého slotu, notebook se snaží bootovat z přidaného SSD a nejde mi v Biosu změnit na ten původní disk.

Nic jsem neupravoval, je to tak od výroby a ten disk tak fungoval vždy. Je to normální disk ještě více zmenšený (ne jako cache pro práci s HDD), je připojen stejným "konektorem" jako 2,5" disk.
Zkusím to takto přes obrázky:
normální stav NTB zakroužkován mSATA disk
natavení bootování v Biosu bez přidaného SSD
přidaný SSD disk
nastavení boot v biosu, nelze zvolit původní disk (ani po stisku enter se mi nezobrazí žádná nabídka)