Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nepravidelné, ale časté krátké záseky s černou obrazovkou během práce

Ahoj. Mám starší ntb ASUS N75SF a monitor BENQ GW2470H, připojený přes HDMI. V ntb jsou dvě karty, jedna nějaká interní a druhá GEFORCE G555M. Systém Win 10 Home.
Už delší dobu se mi stává, že se Win v nepravidelných intervalech seknou (nepohnu myší) a vzápětí zčerná obrazovka. To trvá cca 3-5 vteřin, pak se zase vše vrátí do normálu. Někdy se to stane třikrát za hodinu a někdy ani jednou za den. Někdy ten zásek skončí rovnou restartem, ale málokdy. Všiml jsem si, že možná častěji se to děje při přehrávání nějakého videa nebo když měním hlasitost zvuku. Někdy se dokonce během toho záseku na chvilku ozve zvuk, takové jako zachčení, neumím to popsat. Ovladač na NVIDII mám nejaktuálnější možný a děje se to i po úplně čisté instalaci Win. V GeForce Experience jsem zkusil nastavit ve 3D nastavení, aby se všude používala jen interní gr. karta, ale bez efektu. V BIOSu žádnou možnost vypnutí jedné z gr. karet nevidím, snad nejsem úplně slepý.
Hry nehraji, děje se to kdykoliv během práce s počítačem.
Je to minimálně deset let starý počítač tak je otázka, jestli už se prostě neloučí. Uvnitř je vyprášený, zadní kryt desky jsem teď úplně odstranil.
Děkuju moc za tipy. Tomáš.

vždyť tam pracuje jen procesor, samostatná grafika nedělá vůbec nic.

procesor teploty: 50-70°
procesor výkon: 10-30 W
procesor takt: 800-2800 MHz
intel grafika vytížení: 2-22%

nvidia gt555 teplota: 47-49°
nvidia gt555 vytížení: 0-0%

jen nevím, co si mám představit pod "bus interface" 100%

ta grafika je buď vadná nebo jsou vadně nainstalované ovladače - při zátěži má fungovat nvidia.

No možná se ptám blbě, ale když není v době testu v hwmonitoru ta grafika v činnosti (protože počítač není pod zátěží), tak by to tu nulu ukázalo nebo ne? Nebo je to nějaký průměr za delší období? Tím ale nepopírám, že může být grafika v háji. Na instalaci ovladačů není moc co pokazit, prostě jsem stáhl z nVidie poslední verzi a přes několik Next se proklikal až k hlášce, že se vše podařilo. Tak nevím.
Díky za pomoc.

zvláštní, že za dobu monitoringu procesor dokázal předvést nějaká minima-maxima:

procesor teploty: 50-70°
procesor výkon: 10-30 W
procesor takt: 800-2800 MHz
intel grafika vytížení: 2-22%

ale grafice nvidia je to úplně jedno, nedělá nic.
jsi si jistý, že ty hry nejedeš jen z intel grafiky?

podporu pro přepínání notebukových grafik v sobě mohl mít ovladač nvidia ze stránek toho asus notebůů. ten bohužel končí s win7, o tvých stupidních win10 nic neví.