Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Debian - systémové soubory

Zdravím,

začínám se učit co se týká správy serverů, mám nový vps, nainstaloval jsem systém, nastavil apache, maily,, nasadil ssl a další, všechno běží. Až na to, že prostě nedokážu prostě najít to, kde najdu ty adresáře jako var/logs a další. Předpokládal bych, že to bude na ftp, ale tam prostě nejsou,je tam jen adresář pro web a nějaké prázdné adresáře. Přes ssh třeba i můžu nějaký ten soubor otevřit, ale prostě přes ftp klienta to nenajdu, abych to nemusel urpavovat jen v ssh.

Máte nějaké tipy? Teprve se s tím učím, tak se omlouvám za neznalost, díky.Nějak se začít musí.

na management Linuxového stroje rozhodně NEslouží FTP. Pokud jsi nabyl mylného dojmu z nějakého webovského serveru, že to tak je, tak ne, není.
Lamičky dost často instalují nástroje jako Webmin, cPanel, nebo Cockpit, ty jsou ale jen pro první přiblížení a nejsou moc operativní.

Začni se učit bash a nakonfiguruj si správně ssh - pokud to myslíš vážně.