Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nákup externího nahrávací zařízení

Zdravím, chci si zakoupit nahrávací kartu pro uložení záznamu z herních konzolí. Nevyznám se v tom.

Nejsem ani nebudu youtuber a vůbec mě nezajímají pičoviny, které tyto nahrávací karty nabízí jako např. mikrofon a možnost streamování a přímého nahrání na youtube..

Chci si nahrát svoje longplay záznamy a to hlavně z konzole PS3, dále Xbox One,PS4 (720/1080p). Zajímá mě kvalita videa. (Aby to bylo koukatelné i za 5 let, max do 5000,-)

1. Co vše k tomu potřebuji ?
2. Na nahrávání záznamu potřebuji externí disk, micro SD kartu nebo lze použít disk v PC ?
3. Utáhne to vůbec můj kancelářský notebook ?
Specifikace:
i5-3340M
8GB RAM
SSD 750GB + 1 TB HDD SATA 3 učený pro záznám.
Intel HD 4000/NVS 5200M
OS: Win. 8.1
- má display port, takže displayport/hdmi kabel ?

Zřejmě bude potřeba ještě něco, co pomůže obejít HDCP ?

Díky za pomoc.

Řešení:

na notebook bych se vykvákl.

Koupil bych toto: https://www.tsbohemia.cz/avermedia-game-capture-hd-ii-station-c285-_d249800.html plus osadit jedním 2,5" HDD (do interní šachty) s kapacitou dle chuti. Např. 500GB až 1TB. Zvládá to FullHD do h.264 s poměrně dobrou kvalitou (ale vysokým bitratem). Zkopírovat lze pomocí externího USB disku, na který se dají nahrávky nakopírovat.

Na obcházení HDCP se používají čínské videosplittery - zde radit pochopitelně nebudu. :-)

na notebook bych se vykvákl.

Koupil bych toto: https://www.tsbohemia.cz/avermedia-game-capture-hd-ii-station-c285-_d249800.html plus osadit jedním 2,5" HDD (do interní šachty) s kapacitou dle chuti. Např. 500GB až 1TB. Zvládá to FullHD do h.264 s poměrně dobrou kvalitou (ale vysokým bitratem). Zkopírovat lze pomocí externího USB disku, na který se dají nahrávky nakopírovat.

Na obcházení HDCP se používají čínské videosplittery - zde radit pochopitelně nebudu. :-)

„ Zvládá to FullHD do h.264 s poměrně dobrou kvalitou (ale vysokým bitratem) “
To znamená, že komprese natočeného záznamu bude malá, tedy zabere hodně místa na disku ?

Díval jsem se na více internetových obchodech, každý tam má jiný popis produktu.

Dle popisu výrobce:
Standardy
Rozlišení Vstup/ Pass-through:
480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p (max: 1080p@60fps)
Record:
480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p (max: 1080p@30fps*)
* 1080p@30 videa mohou být na TV zobrazována jako 1080i@60
720p tedy i na 60 FPS?

Splitter asi nebude potřeba, PS3 by měl jít pomocí Komponentní HD AV kabelu.
Tedy aspoň dle recenzí k produktu.

Cílem je aby to vypadlo líp, než interní nahráváni v PS4: data rate: 7906kbps, bitrate 8034kbps;XO data rate: 2780kbps, bitrate 2938kbps.

Naposledy jsem nahrával ve čtrnácti letech na youtube CSS v roce 2008 pomocí cracknutého frapsu :D :D :D