Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook se sám vypíná, záhadně mi mizí na PC místo...

Dobrý den, mám prosím dva dotazy. Mám dost starý notebook, před dvěma lety se jako teď začal vypínat, pak kleknul úplně.
Naštěstí mi ho v opravě zprovoznili a vyčistili a pak jel dlouho, aniž by se zahříval. Jenže už se zase přehřívá, jede tak 20 minut,
pak se vypne. Je mi jasné, že potřebuje vyčistit, ale servis (alespoň ten, kde jsem byla posledně) teď nefunguje a navíc si účtují
300 Kč za desinfekci...Zkusím se podívat po jiném, v Praze by to neměl být problém, i když s tím zmiňovaným mám dobré zkušenosti.
Je nějaká možnost to třeba otevřít a opatrně alespoň trochu nějak prach odstranit? Nebo si nějak přechodně pomoci?
Jsem zavřená sama s dítětem a ty chvilky, kdy mu pustím pohádku mě drží psychicky pohromadě. Jestli se zničí úplně, nezvládnu to...
Další dotaz je, pořád mi to hlásí, že je málo místa na disku. Tak něco vymažu, posledně třeba film, co měl 2GB. Nic jsem nestahovala,
neukládala a zase mi to hlásí. Tak se podívám a je tam místo 44 kb...Ato se stalo opakovaně...Kam to volné místo mizí?
Navíc tu kapacitu 99 GB podle mě naplněnou mít nemůžu, jestli tam mám 10 filmů, je to moc a pak už jen pár fotek..
Moc děkuji
Katka

K dotazu číslo 1) Pokud si troufáš, můžeš to rozdělat a profoukat stlačeným vzduchem žebra chladiče.
Jako nouzovka by mohlo zafungovat profouknout to z boku, na chladících otvorech. Ale nebude to dokonalé, protože ten prach se ti dostane dovnitř, ale chladič vyčistíš a mělo by to na nějakou chvíli pomoct. Hlavně vytáhni před čištěním baterii, pokud je to možné.

K bodu číslo 2) Windows mají v sobě nástroj "vyčištění disku" Stačí to napsat do nabídky start a spustit. Můžou to způsobovat aktualizace. Koš máš vysypaný? Tím nemyslím doma, ale ten v PC :-)