Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde zvuk ve Win 10

Dobrý den,

upgradoval jsem Win7 na Win 10 a po tomto upgradu mi přestalo jít audio. Zkoušel jsem nainstalovat i realtek ovladače, ale stále bez úspěchu. V správci zařízení je vše OK (žádný vykřičník), ale na windows liště vpravo dole svítí přes značku reproduktoru červený křížek.

Kde by mohla být chyba a co by mohlo pomoct?
Už jsem zkoušel dvoje reproduktory a stále to stejné.

Děkuji

Krížik na zvuku znamená, že nemá W10 tie správne ovladače k zvuku, prípadne mu chýba ako bonus obslužný SW pre Realtec, tj. eqvalizér, potenciometre, rôzne hejblátka, mačkátka, ikona v systray apod. veci medzi nebom a zemou.

Musíš navštíviť stránky výrobcu ZK (alebo ZD) ak je zvukovka integrovaná a hľadať, snažiť sa do úmoru, než niečo vyštracháš pre desinu.

Je veľký rozdiel medzi ovládačom a obslužným SW k zvuku o ktorom píše, že má v lište nejaký kríž. Ovládač môže byť v cajku, fachčiť, len ovládanie zvuku chýba.

Chcelo by to nejak skombinovať s novším SW pre Realtek.