Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router nemá IP adresu

Ahoj.
mám hlavní router, do nej zapojený switch, další 2 routery a další zařízení.
Při zobrazení zařízení na hlavním routeru vidím seznam zařízení, včetně IP adres a Mac adres. Jsou tam všechny routery, u jednoho se nevyplnuje IP a já pak nevím, jak se na nej prihlásit. Ze spodu routeru je nejaká adresa .1.253, ale nefunguje to.

Jak jinak se na router dostanu? zkousel jsem i příkazovou řádku, nastavení wifi, vždy to ukazuje adresu hlavního routeru.

Každé zariadenie v sieti musí mať IP adresu...ale keďže Ty ju nevidíš, niečo je špatne...

Skús sa pripojiť nejakým zariadením (PC, ntb...) priamo na ten router káblom a ak máš Windows spusti príkazový riadok cmd a tam zadaj príkaz:

arp - a

podľa mac adresy nájdeš IP adresu....

Mezi danými zařízeními není uvedena požadovaná mac adresa. IP adresy tam byly 3 - 0.1. - hlavní router, .0.183 - asus router, .0.185, ale ta nic nedelala.
- jestli je to jen seznam routerů, tak proč tam chybí .0.180?
- je možné, že ten Planet2 je .0.185., ale na stránku se nelze dostat?

Jeste bych teda dodal že jsem ručne zkontroloval rozmezí 0.1- 0.255 v prohlížeči a nenašel jsem ho.
Poté jsem teda restartoval router, ale IP adresa nebyla porad uvedena (ale ručně 1-255 jsem znovu neotevíral)

Skús nakresliť obrázok ako to máš pozapájané, vrátane popisov, čo je čo...najlepšie aj typy routrov...
Ak tvrdíš, že zo switchu Ti idú 3 káble do 3 routrov (LAN nie WAN) a máš ich nastavené ako AP bez NAT...potom je všetko ok.
Ale obávam sa, že niečo je zapojené/nastavené inak.

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : tajny
Primary Dns Suffix . . . . . . . : tajny
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No
DNS Suffix Search List. . . . . . : tajny

Ethernet adapter Local Area Connection* 11:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Juniper Network Connect Virtual Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-FF-10-D0-BD-91
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Ethernet adapter Ethernet:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) Ethernet Connection (4) I219-LM
Physical Address. . . . . . . . . : E8-6A-64-6A-BC-11
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Ethernet adapter Ethernet 3:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek USB GbE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . : 34-D0-B8-C0-C2-4D
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Local Area Connection* 1:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 98-3B-8F-6D-F6-1F
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8265
Physical Address. . . . . . . . . : 98-3B-8F-6D-F6-1E
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::1e3:15a9:7ec:9f65%19(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.136(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : středa 1. dubna 2020 15:42:03
Lease Expires . . . . . . . . . . : čtvrtek 2. dubna 2020 15:42:03
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 144194447
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-24-CB-3D-78-E8-6A-64-6A-BC-11
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Disabled

Tunnel adapter Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:0:2851:782c:881:e3a3:da43:909(Preferred)
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::881:e3a3:da43:909%12(Preferred)
Default Gateway . . . . . . . . . : ::
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 721420288
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-24-CB-3D-78-E8-6A-64-6A-BC-11
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Disabled

Čiže znovu -

1. resetuj to AP
2. Pripoj sa káblom do switchu
3. V PC si nastav IP adresu 192.168.1.100 maska: 255.255.255.0 (nič iné netreba)
4. otvor prehliadač a zadaj adresu 192.168.1.253
5. Nastav AP podľa potreby (AP Controler, AP, LAN=DHC Client, ...)
6. Odpoj PC, vráť nastavenia IP adresy na pôvodné - získať z DHCP...)

otestuj...