Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padání windows10 po reinstalaci

Zdravím,

včera jsem se konečně odhodlal k přeinstalování W7 na W10. Když jsem měl W7, tak mi systém nikdy nespadl, vše bylo OK. Po přeinstalování z W7 na W10 se vše zdalo v pořádku, instalačku systemu jsem si stahl z ofic. stránek microsoftu. Nainstaloval jsem ovladače ke grafice a k základové desce. Po cca 3 hodinách použivání pc se mi z ničeho nic vypl. Říkal jsem si, že to byla asi nejaká náhoda, tak jsem to neřešil. Po opětovném zapnutí PC jsem cca půl hodiny bezproblémů fungoval, jenže pak se mi PC z ničeho nic restartoval. Poté se mi pc už nerestartoval, ale opět vypl asi už 3x jako v prvním případě. Brouzdal jsem po netu a našel jsem, že je dobrý prográmek IObit driver booster, který ověří všechny ovladače, jestli jsou ok a pokud ne, tak stáhne nejnovější. Po vynuceném restartu jsem si myslel, že už vše bude v pořádku, bohužel problém se pořád opakuje. PC se prostě vypne, jak kdybych ho vypl já sám. Žádný blue screen, prostě nic. Budu rád za každou radu a nápad, jelikož co se týče PC, tak jsem absolutní lajk.

Děkuji moc

V imguru pro jistotu posílám svoji specifikaci - https://imgur.com/a/xovrvvQ

jelikož co se týče PC, tak jsem absolutní lajk.

prečo takmer všetci úplní lajci chcú sami všetko preinštalovávať, nastavovať a hrabať sa v niečom, čomu vôbec nerozumejú... ???

Je Tvoja doska stavaná na WIN10 ??? Má ovládače základnej dosky pre Win10 ??? Myslím si že, nie...Stačí pozrieť na stránky výrobcu Tvojej dosky, nájsť si správny model a odtiaľ stiahnúť ovládače...

A žiadny Driver booster a ani sám Microsoft nebude mať nič lepšie ako samotný výrobca.

Iobit Driver booster musíš mať verziu PRO, (key si schrasti na nete), ten vyhľadá s ponukou všetko, teda aj aktuálny čipset pravda, ak ho v databáze serverov nájde.

Vypnutie robí napájanie prípadne upečená, prehriata grafika, Event log nepíše nište?

A, vyštrachal DriverBosster novší čipset?

V každom prípade je nutné z ponuky IoBitu skontrolovať, manuálne podľa čísla verifikovať správnosť a čerstvosť ovladačov priamo u výrobcu HW, aby ťa náhodou neošálil. Mne sa to síce ešte nestalo, ale čert nespí.

procesor má v klidu 80° - to ti připadá normální?
může jít o chybu čidla, respektive špatnou podporu desky od lehce shitového gigabyte. jenže když ti to padá, tak to asi nebude ok.

že neumíš ani sejmout normální screen okna, ani to zkopírovat ze speccy jako text, to je pak asi zbytečné řešit ovladače.

výrobce nenabízí novější drivery než w8.1, musíš spoléhat na to, co si tam nacpe instalačka win10 = asi bude horší podpora šetřících režimů. nebo tam dej w8.1.