Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlučnost NZXT Kraken X63 vs X73

Zdravím, vybírám AiO vodní chlazení do PC a rozhoduji se mezi Kraken X63 a X73. Nebudeme-li se teď bavit o ceně, tak chladící výkon obou je dle recenzí v podstatě stejný. Proto chci vzít ten, který bude tišší. Z logiky věci jsem si myslel, že 2x140mm ventilátory musí být tišší než 3x120mm. ALE papírově je to dle výrobce obráceně. Jak je to možné?

X63 má 2x 140 mm ventilátory, max. otáčky 1800, max. hlučnost 38 dB
X73 má 3x 120 mm ventilátory, max. otáčky 2000, max. hlučnost 36 dB

porovnání obou je zde.

Ten FAN můžeš vyměnit za jiný jestli preferujes a když ten 2dB rozdil vadí . Také musíš brat na vědomí, že jde o dB na maximální otáčky.
Jestli mas GPU která při hraní produkuje 50db, je pak nějaký 35dB CPU FAN nějak jedno.
(dB nedělá jen velikost, ale také lopatky a jejich směr,, rpm. Zeptej se někoho kdo se zajímá o airodynamiku)

PS: Jinak bych určitě doporučil o polovinu levnější a stejně výkony ENERMAX LiqMax III se 120 fanem, kvalitni provedeni a hadičky. (15-32dB MAX. Při hraní se drží pod 20dB)

BadMax

36dB vs 38db a neni to jedno?

Asi tak ňak.