Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s internetem v PC

Mám problém se svým PC.
Klasicky přes kabel ho mám připojený k routeru. Když zapnu například nějakou multiplayer hru, tak běží třeba 3 minuty a odpojí mě to (výpadek internetu).
Někdy to například hodinu jde, ale pak to zas začne blbnout a furt ten internet padá.
Co je ale zajímavé, že když něco stahuju, tak to většinou normálně jde, bez výpadků.
Když jsem k tomu stejnému kabelu připojil svůj notebook, tak tam internet normálně šel, tzn. routerem ani kabelem to asi nebude.

Mám PC s OS Windows 10 home, moc se nevyznám ve věcech jako jsou síťové ovladače a podobně. Pokud to bude potřeba k vyřešení problému, tak mi prosím přesně napište, co mám najít a já to sem kdyžtak pošlu.

Předem moc děkuji za jakékoliv odpovědi.

Vypni Defender.

Napríklad týmto xindlom, zástupcu ikony na rýchle baštrngovanie s Defender si hoď na monitor:
https://www.sordum.org/9480/defender-control-v1-6/

Alebo skriptom:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender]
"DisableAntiSpyware"=dword:00000001
"DisableRealtimeMonitoring"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender\Real-Time Protection]
"DisableBehaviorMonitoring"=dword:00000001
"DisableOnAccessProtection"=dword:00000001
"DisableScanOnRealtimeEnable"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SecurityHealthService]
"Start"=dword:00000004

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\wscsvc]
"Start"=dword:00000004

Potom sa obráť na svojho providera, že sa nedá ihrať nejaká priblblá, cracknutá hra, s poskakujúcimi pimprlatami na monitore.

někdo něco reinstaloval? od půlky března je to mánie, půlka školáků se nudí a už si stihla znefunkčnit pc.

stejný kabel testován s notebukem, to je ok.

při stahování drobné výpadky neregistruješ, pokračuje to dál. možná by sis všim na yt, ale i prohlížeč využívá cache.

máš nějaký speciální antivir?

není to náhodou sestava s frikulínskou síťovkou "killer"?