Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s internetem v PC

Mám problém se svým PC.
Klasicky přes kabel ho mám připojený k routeru. Když zapnu například nějakou multiplayer hru, tak běží třeba 3 minuty a odpojí mě to (výpadek internetu).
Někdy to například hodinu jde, ale pak to zas začne blbnout a furt ten internet padá.
Co je ale zajímavé, že když něco stahuju, tak to většinou normálně jde, bez výpadků.
Když jsem k tomu stejnému kabelu připojil svůj notebook, tak tam internet normálně šel, tzn. routerem ani kabelem to asi nebude.

Mám PC s OS Windows 10 home, moc se nevyznám ve věcech jako jsou síťové ovladače a podobně. Pokud to bude potřeba k vyřešení problému, tak mi prosím přesně napište, co mám najít a já to sem kdyžtak pošlu.

Předem moc děkuji za jakékoliv odpovědi.

někdo něco reinstaloval? od půlky března je to mánie, půlka školáků se nudí a už si stihla znefunkčnit pc.

stejný kabel testován s notebukem, to je ok.

při stahování drobné výpadky neregistruješ, pokračuje to dál. možná by sis všim na yt, ale i prohlížeč využívá cache.

máš nějaký speciální antivir?

není to náhodou sestava s frikulínskou síťovkou "killer"?