Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výměna CPU

Dobrý den
Mám dotaz ohledně výměny cpu za nové. Pokusím se to napsat co nejstručněji.
Mám pc na hraní her vše funguje jak má ale TRÁPÍ MĚ NEDOSTATEČNÝ PROCESOR který na některé hry nestačí, proto přemýšlím o výměně za nový-----

Jenže vím že to nebude jen tak :-/ vím že----- 1)Koupím nový výkonný procesor- 2) Procesor musí sedět do základní desky- 3)Pokud bude sedět, musí se dát teplovodivá pasta -zacvakne se ....
Dál už nevím.. jestli ještě něco budu rád když mě poradíte... Moje druhá otázka je jestli po osazení CPU do základní desky a následném spuštění pc se musí nainstalovat nějaký software procesoru?(podobně jako instalace Windows) nebo jestli stačí ty 3) a více bodů?? nic jiného měnit nechci, grafiku chci nechat.. děkuji za radu:-)

moje sestava:
Základní deska: ASUS FM2 A88XM-A
Procesor: AMD Athlon X4 860K 3,7 GHz
Paměť: 8 GB DDR3 1600 MHz
Grafická karta: NVIDIA GTX960 2 GB
Pevný disk: 1000 GB
Skříň: Zalman Z1, černá
Zdroj: 400 W

Řešení:

1.) Jestli koupíš nový to pochybuji
2.) Samozřejmě, že musí sedět do základní desky, proto na stránkách výrobce najdeš seznam podporovaných CPU

Tady: https://www.asus.com/cz/Motherboards/A88XMA/HelpDesk_CPU/

3.) Pokud koupíš podporovaný CPU, tak sedět bude. Odmontuješ chladič CPU, vytáhneš starý procesor, vložíš nový procesor, očistíš a odmastíš plochu nového CPU a plochu chladiče, naneseš tenký film teplovodivé pasty a namontuješ chladič.
4.) Po osazení CPU se už žádný software nemusí instalovat, musíš si dopředu zjistit verzi BIOSU základní desky a v případě potřeby BIOS flashnout. Jaký BIOS potřebuješ najdeš rovněž v seznamu podporovaných CPU.
5.) Nevím jaký CPU tam chceš dát, ale i tak toho výkonu "navíc" mít nebudeš, tak jak ti naznačili i Karel s Wikanem.
6.) Podle mě se do takhle starého PC neoplatí investovat ani korunu, ale samotné rozhodnutí je na tobě.

Návod jak vyměnit CPU a nanést teplovodivou pastu a i jak flashnout BIOS najdeš na netu, je toho spousty. Neber to osobně, ale jak se takhle ptáš, moc ti nedoporučuji flashovat BIOS, protože pokud něco poděláš, může se stát, že odděláš základní desku.

1.) Jestli koupíš nový to pochybuji
2.) Samozřejmě, že musí sedět do základní desky, proto na stránkách výrobce najdeš seznam podporovaných CPU

Tady: https://www.asus.com/cz/Motherboards/A88XMA/HelpDesk_CPU/

3.) Pokud koupíš podporovaný CPU, tak sedět bude. Odmontuješ chladič CPU, vytáhneš starý procesor, vložíš nový procesor, očistíš a odmastíš plochu nového CPU a plochu chladiče, naneseš tenký film teplovodivé pasty a namontuješ chladič.
4.) Po osazení CPU se už žádný software nemusí instalovat, musíš si dopředu zjistit verzi BIOSU základní desky a v případě potřeby BIOS flashnout. Jaký BIOS potřebuješ najdeš rovněž v seznamu podporovaných CPU.
5.) Nevím jaký CPU tam chceš dát, ale i tak toho výkonu "navíc" mít nebudeš, tak jak ti naznačili i Karel s Wikanem.
6.) Podle mě se do takhle starého PC neoplatí investovat ani korunu, ale samotné rozhodnutí je na tobě.

Návod jak vyměnit CPU a nanést teplovodivou pastu a i jak flashnout BIOS najdeš na netu, je toho spousty. Neber to osobně, ale jak se takhle ptáš, moc ti nedoporučuji flashovat BIOS, protože pokud něco poděláš, může se stát, že odděláš základní desku.