Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Androuid 10 a provoz aplikace spuštěné na pozadí

Zdravím.
Přešel jsem z telefonu s Android 6 na Android 10 a nemohu se s tím domluvit u aplikací trasující pohyb. Zapnu trasování a je celkem jedno ve kterém programu (stopař v Mapy.cz, MiFit, RoadBike, Suunto), vypnu obrazovku a trasování zapisuje body cca 200 metrů a pak záznam přestane. Po nějaké době mobil otevřu, zjistím, že i když jsem ušel třeba 2 km, tak je tam jen těch 200 metrů. S aplikací nic nedělám, zhasnu obrazovku a situace se opakuje. Po zhasnutí tlačítkem to trasuje opět cca 200m. Výsledkem pak jsou krátké trasované úseky spojené rovnou čárou (což je logické, když chybí body). Když spustím třeba všechny vyjmenované aplikace současně, tak je u všech stejný výsledek. Není to tedy asi věc aplikace, ale spíše nastavení mobilu.

Zjistil jsem, že když obrazovku nezhasnu tlačítkem a nechám zhasnutí na přednastaveném čase 2 minut, tak to funguje lépe. Ale ne vždy. Nedá se na to spolehnout. Někdy to opět (ne)funguje tak, jak je popsáno výše.

Optimalizaci baterie mám u všech těchto aplikací ve stavu "Není optimalizované". Automatická optimalizace všech aplikací je vypnuté. Je kromě toho třeba někde nastavit ještě něco jiného aby to vždy fungovalo (tak jak tomu bylo u Android 6)?

Ahoj,
možná to nejdůležitější - typ mobilu jsi nenapsal.
Ale musím poznamenat, že u Androidu 10 mám s aplikacemi obecně stejný problém.
A to jak u aplikací mnou napsaných, tak aplikací třetích stran.

V androidu 10 je naprosto agresivní uspávání aplikací.
Dokonce se mi ani často mobil nerozsvítí při přijmutí SMS zprávy.
Zvukové upozornění přichází až když mobil ručně zapnu.

Možná to souvisí s tím, že jsem nedělal factory reset po každém updatu.
Ale stejně zvláštně se chová i tablet s Androidem 7.0

Dík za odpověď. Máš pravdu, zapomněl jsem na to. Je to TCL Plex. Původně tam byl Android 9 a desítka se tam dotáhla coby aktualizace.

Zkoušel jsem se ještě více dívat do nastavení a našel jsem 2 věci, které by to mohly ovlivnit.
1) Bezpečnost - Zámek obrazovky - Nastavení a tam změnit Tlačítko napájení aktivuje zámek na off (kromě případů, kdy je zařízení ponecháno odemknuté agentem Smart Lock)
2) Bezpečnost - Smart Lock - Detekce nošení na těle na on

Bohužel nevím, kdy je ověřím. Snad to pomůže. Výsledek dám vědět.

PS. Bezpečnost nade vše. To asi tak, jak jsme před přechodem na přihlášení do domény přes čipovou kartu měli původně 8znakové hesla a ty si lidi pamatovali. Pak kvůli bezpečnosti nařídili 15znakové hesla a tak je měl každý napsané na kalendáři. :-( Naštěstí to trvalo jen asi 2 roky.