Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Příliš syté barevné podání monitoru Samsung SyncMaster 305T Plus

Dobrý den,

mám problém s nastavením barev u monitoru Samsung SyncMaster 305T Plus.

https://pc.zoznam.sk/samsung-syncmaster-305t-plus-ked-na-velkosti-zalezi?page=5,0&fbclid=IwAR2IPKhYk1YqVO_y9kB6WNKC38_z_bYR8UxoddyUHM4r6Qw1KAhaihBdptQ

Barevné podání Samsungu (PVA) je v porovnání s mými ostatními monitory (HP ZR24w, HP 23xi, HP LP2065 dost odlišné (všechny IPS). Barvy jsou celkově více syté (teplé). Nejvíce je to patrné na pleti obličeje. Jsou hodně do červena.

Zkusil jsem stáhnout v nastavení grafické karty červenou. To pomohlo, ale za cenu nevýraznosti (potlačení) ostatních barev.

Myslíte, že by v tomto případě pomohla kalibrační sonda, nebo je to spíše vlastnost konkrétního monitoru? Vím, že značka Samsung preferuje u svých obrazovek živější barvy. Bohužel tohle nejsou vůbec reálné barvy.

Přikládám foto, kde je vidět rozdílnost v podání barev.

Děkuji moc za zpětné reakce :)
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

https://www.czc.cz/samsung-syncmaster-305t-lcd-monitor-30_2/43462/produkt

Dobré zobrazovací vlastnosti a jejich maximální využití zajišťují technologie jako jsou např. MagicBright, MagicTune a MagicRotation. MagicBright nabízí tři režimy pro optimální zobrazení, které si může uživatel snadno zvolit tak, aby rychle dosáhl optimálního zobrazení při různých typech činností. MagicTune zase umožní přesné nastavení barev podle Vašeho pracovního prostředí.

asi nějaký přiložený soft, třeba poběží i pod w10 - tak podle ohlasů z netu možná jen novější verze pro w7.
samsung už žádný support ani stažení toho sw nenabízí. pokud jsi doprovodné cd už vyhodil, můžeš monitor poslat za ním.
jinak změnu gammy možná nabízí i ovladač grafiky.

stará 64bit verze: https://www.samsung.com/us/css/pop_download.html
https://www.samsung.com/us/consumer/learningresources/monitor/download/MagicTunePremium_3.0.5_Win7_64Bit.zip

Tak jsem zkoušel i monitor DELL 3008WFP a barevné podání je oproti (HP ZR24w, HP 23xi, HP LP2065) také o dost sytější - barvy jsou tedy moc výrazné až jedovaté (přesaturované). DELL má i rozsáhlé OSD menu a stejně jsem to nedokázal plně sjednotit s HP monitory. Možná mi vyšel jen o něco lepší výsledek než u toho Samsungu SyncMaster 305T Plus. Na HP jsou prostě barvy celkově teplejší a příjemnější pro oči.