Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Schválení pc sestavy

Dobrý den ,
chtěl bych vás poprosit o schválení ( v rámci kompatibility,případně i názor na komponenty) mé sestavy.
kody

Není tam chladič na cpu , s tím že zatím nechám box ( podle recenzí dostatečné ) a později bych chtěl doplnit vodním.
Děkuji všem moc

Jenomze je to nesmysl. Spravne by tam melo byt: tento procesor zvladne dodavat data i mnohem vykonejsim grafikam. Zadna graficka karta neni prilis slaba, grafika je proste nejaka podle toho, kolik ma tazatel penez. Nema-li ani o tisicovku vic na vykonejsi GTX1650S, tak proste musi vzit za vdek tou RX580. Kdyby ovsem mel o deset tisic vic na RTX2070, tak i tu ten procesor da v pohode.

Procesor muze byt slaby na grafiku, nedokaze ji dodat potrebna data ve stanovenem case, procesor jede na 100%, ale grafika se flaka treba jen na 50%.
Grafika nemuze byt slaba na procesor. Procesor dokaze grafice dodat data a grafika je dokaze zpracovat. Pritom mohou nastat tyto vykonove kombinace:
a. procesor 50%, grafika 50%
b. procesor 50%, grafika 100%
c. procesor 100%, grafika 100%

V pripade R3600X a RX580 bude platit, ze procesor dokaze dodat grafice veskera data, ktera grafika potrebuje, aniz se nejak vyrazne zapoti a grafika muze byt vyuzita na 100%, coz je to ceho chce uzivatel dosahnout.
Chapu, ze jsi mu chtel naznacit, ze by R3600X dokazal obslouzit i vykonejsi grafiku treba RTX2070, ale na tu on nema penize.

Ta GTX 1650 Super ma 100W.

Jeden vetrak to uchladi, uplne tiche to ale nebude.

https://www.czc.cz/palit-geforce-gtx-1650-super-stormx-4-gb-4gb-gddr6/276110/produkt

Pokud si chces priplatit za ticho, moznost tu je:

https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1650-super-gaming-x-4gb-gddr6/276109/produkt

Ale kdyz se podivam na cenu, tak jen maly priplatek a jses na GTX1660:

https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1660-armor-6g-oc-6gb-gddr5/257112/produkt

RX 5500 XT je draha, nevidim duvod proc to kupovat za tu premrstenou cenu.

Je to az na ty pameti ok. Zalezi, jak moc ti jde o vykon GK a procesoru. Pokud by to melo byt hlavne herni a lepsi grafika by se nekonala v dohledne dobe, preferoval bych RyZen 3600 + GTX1650 Super s vyssim hernim vykonem.