Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Schválení pc sestavy

Dobrý den ,
chtěl bych vás poprosit o schválení ( v rámci kompatibility,případně i názor na komponenty) mé sestavy.
kody

Není tam chladič na cpu , s tím že zatím nechám box ( podle recenzí dostatečné ) a později bych chtěl doplnit vodním.
Děkuji všem moc

Jenomze je to nesmysl. Spravne by tam melo byt: tento procesor zvladne dodavat data i mnohem vykonejsim grafikam. Zadna graficka karta neni prilis slaba, grafika je proste nejaka podle toho, kolik ma tazatel penez. Nema-li ani o tisicovku vic na vykonejsi GTX1650S, tak proste musi vzit za vdek tou RX580. Kdyby ovsem mel o deset tisic vic na RTX2070, tak i tu ten procesor da v pohode.

Ta grafika je na ten procesor moc slabá (a naopak).

Co je na tom nesmysl?

Procesor muze byt slaby na grafiku, nedokaze ji dodat potrebna data ve stanovenem case, procesor jede na 100%, ale grafika se flaka treba jen na 50%.
Grafika nemuze byt slaba na procesor. Procesor dokaze grafice dodat data a grafika je dokaze zpracovat. Pritom mohou nastat tyto vykonove kombinace:
a. procesor 50%, grafika 50%
b. procesor 50%, grafika 100%
c. procesor 100%, grafika 100%

V pripade R3600X a RX580 bude platit, ze procesor dokaze dodat grafice veskera data, ktera grafika potrebuje, aniz se nejak vyrazne zapoti a grafika muze byt vyuzita na 100%, coz je to ceho chce uzivatel dosahnout.
Chapu, ze jsi mu chtel naznacit, ze by R3600X dokazal obslouzit i vykonejsi grafiku treba RTX2070, ale na tu on nema penize.

Ta GTX 1650 Super ma 100W.

Jeden vetrak to uchladi, uplne tiche to ale nebude.

https://www.czc.cz/palit-geforce-gtx-1650-super-stormx-4-gb-4gb-gddr6/276110/produkt

Pokud si chces priplatit za ticho, moznost tu je:

https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1650-super-gaming-x-4gb-gddr6/276109/produkt

Ale kdyz se podivam na cenu, tak jen maly priplatek a jses na GTX1660:

https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1660-armor-6g-oc-6gb-gddr5/257112/produkt

RX 5500 XT je draha, nevidim duvod proc to kupovat za tu premrstenou cenu.

Pokud na výkonnější grafiku nemá peníze, nabízí se mu tam i downgrade toho procesoru.
Jsou tam i návrhy optimálních sestav CPU - GK. O penězích začal psát až později. Volba zůstává na něm.