Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Potřebuji kvalitní sestavu ke kvalitnimu mikrofonu?

Krásný den všem.

Prvni se omlouvám za pro vás experty banální dotaz.

Mám tento NTB: https://imgur.com/a/y2yxoNM Pouze pro základní využití. Chci dělat podcasty, jen pro zábavu. Plánuju si koupit kvalitní mikrofon (Nejspíše Rode NT usb). A chci se zeptat, zda potřebuji ke kvalitnímu mikrofonu kvalitní PC sestavu, aby se nijak neničila kvalita zvuku a PC by mikrofon zvládal bez problémů. Zvuk plánuji stříhat v Audacity. Děkuji moc a přeju krásný den.

Existujú prípady kedy je kvalitný mikrofón skôr problém ako výhoda. To vtedy, ak hlasový rozsah hovoriaceho je posadený na nižšie frekfencie oproti väčšine populácie. Druhá vec kvalitného snímania mikrofónom je potreba zvukovo upravenej miestnosti. Ostatné elektronické hračky ako napr.mixpult, equlizer sú v poradí až za týmto. Chce to trochu sa zaujímať o to, ako sa to robí profesionáne pričom profesionálne hračky si kupovať nemusíme.

Ozvučení pro poslech je něco úplně jiného než pro nahrávání přes mikrofon. Zvuková karta notebooku bude rozhodně dostačovat, navíc A/D převodník je součástí mikrofonu, takže zvuková karta bude mít jen minimální vliv na výsledný zvuk, co budeš možná muset domyslet je umístění notebooku. Běžící větrák může být doce dost rušivý v záznamu.

Já ti nevim, tak buďto chceš dělat podcasty "jen pro zábavu" a pak nechápu, proč pořizuješ takový mikrofon... nebo to s nima myslíš vážně a ten mikrofon stejně koupíš a vyzkoušíš a uvidíš sám, co je brzda a jestli tě to štve nebo ne. Ono je taky rozdíl, jestli budeš zpracovávat jeden podcast týdně nebo pět denně.
Kvalitu podcastu udává především obsah. Skvělý podcast můžeš nahrát i s mikrofonem za padesát korun. A nikdo nebude řešit věrnost zvuku.