Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s výběrem internetového poskytovatele

Zdravim,

asi se to tu probíralo už dostkrát, ale rád bych si nechal poradit s výběrem internetu.

Momentálně jsem u Airway Netu. Na střeše mám anténu, ke které jsem jen já připojený a ta chytá signál z nějakého vysílače o pár kilometrů dál.
Všechno doma používám přes internet - televizi, počítač, některé spotřebiče, dokocne i světla nebo teplotu ovládám přes mobil, takže internetu mě doma je na prvním místě.

Airway net je fajn co se týče nějaké podpory - zavolám tam, oni přijedou do hodiny a snaží se. Tam se fakt nic vytknout nedá, jsou perfektní. Ale už měsíce a roky s nimi "bojuju" - volám jim
téměř pravidelně kvůli nějakým problémům, je mi skoro už blbé je neustále otravovat, ale co mám dělat, když mi prostě nefunguje internet, na kterém jsem závislý z pracovního hlediska..

V domě máme optické kabely a já jsem i přesto dal přednost jim - tedy přenosu vzduchem. Teď v době koronaviru, kdy je síť všeobecně přehlcená, tak se situace velmi zhoršila. Předpokládám, že
to asi má spojitost. Nicméně mě to nezajímá, už mi došly nervy a rozhodl jsem se, že změním poskytovatele.

Tady je screenshot mého momentálního připojení:
OVmLnEb.jpg

Teď ale ke komu mám přejít: všude slyším UPC, O2 a podobně. Nevidím do toho a třeba je na trhu ještě nějaký poskytovatel, který by mi vyhovoval. Mátě nějaké tipy?
Nebojím se si připlatit za nejrychlejší připojení, protože se často stane, že hraju online hry a vedle se někdo dívá na TV, v té chvíli se mi zásadně zvýší ping a téměř nemůžu ani hrát a disconnectuju se.
Přál bych si, aby se tohle s dalším připojením nedělo. Včera jsem nahrával 8GB video na Youtube a málem jsem přišel o nervy, protože výpadky internetu mi to několikrát překazily a nakonec mi taková věc
zabrala celý den.

Další věc, které se bojím, je ta, že kdybych přešel třeba k UPC, tak při nějakém výpadku asi nemohu očekávat, že by za mnou přijeli tentýž nebo druhý den a snažili se mi pomoct. Jak časté jsou výpadky u takových providerů?

A poslední věc, kterou jsem slyšel, je že si například zaplatím 300Mb/s a ve skutečnosti nedostanu 300, ale třeba 100. Je to pravda?

Díky za jakékoli komentáře, pokud možno bez ironie atd.

Takže:
1. zásadní věc je to, jaký poskytovatel je v tvé lokalitě dostupný. A to si musíš zjistit sám, na dálku Ti to nikdo nepoví
2. výpadky může způsobovat třeba i tvůj přetížený router (jaký?)
3. u běžného typu připojení máš určitou agregaci, čili sdílíš kapacitu připojení s více lidmi. Proto se ve smlouvách vyskytuje formulace " 100 Mb/s". Pokud bys chtěl "garantovaných 100 Mb/s", dostaneš se do úplně jiné cenové hladiny (a ani není jisté, zda to běžný poskytovatel vůbec nabízí)

Pripojenie do internetu pomocou technológie bezdrátového prenosu je najhorší možný spôsob. Už aj xDSL technológia je na tom lepšie. Samozrejme existuje bezdrátové pripojenie solídnej kvality, nikdy nepadajúce, nikdy nespomalujúce, ping vždy rovnaký. Mali sme také v práci, ale platili sme skoro 9 tis korún mesačne.

Mam UPC, naprosto super, neni lepsi poskytovatel internetu, vypadky vyjimecne, vsechno jede jak z praku.

Proste bych rekl, UPC jsou mistri sveta, jdi k nim taky. Jenze to ma hacek:

Kamos bydli 5km ode me vzdusnou carou, ma UPC, vypadky na dennim poradku, uz chtel nekolikrat odejit, ale nema moc kam. Historicka zastavba navic jeste blbej byt i z hlediska prijmu vzduchem, bojuje s tim, ale moc nenadela. UPC tam obvykle prijede do 3 dnu. Sami rikaji, ze tam maji stary rozvody z 90. let a predelat to je problem.

Proste na internetoveho poskytovatele se ptej lidi v miste bydliste a ne na netu, tady ti nikdo verohodne nemuze poradit, jaka panuje situace zrovna u vas!

Teď jsem s nima mluvil, starej dům to u mě neni, v garáži maj UPC dokonce tu bednu se svýma kabelama, takže jim dám šanci, kdyby mě srali, tak je prostě zrušim. Sousedka sice tvrdí, že jsou UPC podvodníci a stěžovala si na ně, ale pak řekla, že má UPC vlastně skoro celej barák. Každopádně díky za radu i z více úhlů pohledu, moc mi to pomohlo.