Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc sestava - limit 70000 Kč

Zdravim
mam v planu koupit nějakej novej stroj limit 70k. Jsem celkem lajk a tak jsem si na czc jentak naklikal nejakou sestavu ktera by se mi asi líbila. Prý tam zaručují kompatibilitu komponentů ale přece bych se i rád poradil tady kde už jste mi jednou pomohli složit mašinu která už celý tři roky šlape jako hodinky.
Zde je můj návrh:
https://www.czc.cz/246375,230167,246228,257363,265747,243992,249488,205070,175661,250549/kody

Vůbec se v tom nevyznám takže jsem tam vícemene naklikal komponenty jen podle ceny ( + mam rád komponenty od MSI :) ) Takže bych rád od vás věděl jestli spolu bude vše šlapat tak jak má, a zda by jste nějaký komponent vyměnili za jiný. Třeba u MB a procesorů jsem uplně mimo, jen vím že nechci procesor od AMD. Můj cíl je hrát ještě alespoň přístí dva roky v QHd na plné detaily při 60 fps každou hru která vyjde ( a nebude mít v p*deli optimalizaci, jako třeba pubg). Jako třeba nové Metro, No man´s sky atp..
Děkuji

Změna předmětu, původně: Pc sestava (host)

Na hrani je to ok. Lepe s vyssim vykonem procesoru by to slozit slo, ale prave jen s procesory od AMD, ktery ovsem nechces. Ja sice nechapu cloveka, ktery si ochotne v dnesni dobe koupi intelovsky emental, ale u her rozhoduje graficka karta a tu mas ok. Zvoleny procesor bych veril, ze te zvolene grafice dokaze dodavat data bezproblemove a ten predpoklad QHD/60FPS nasledujici dva roky mi prijde realny, ikdyz samozrejme nikdo ti to tu nerekne na 100%, co bude.

Dalsi komponenty mi prijdou vsechny ok.

Tveho procesoru se to tyka jen castecne, protoze nema hyperthreading, ale je jen 8/8 core.

Intel ma v procesorech zavazne bezpecnostni chyby, ktere vyresil predevsim softwarovyma opravama. Pritom nejhorsi situace je u procesoru s HT, ale jak pisu, ten sis nastesti nevybral. Ty opravy kontroluji to, jestli tam neni pokus o zneuziti. Typicky teda, pokud budes mit spustenu jen hru, nic se nedeje, vykon je klasicky 100%. Pokud spustis hru a zaroven dekompresi nejakeho archivu, tak za normalnich okolnosti rozdelis vykon na 50% jedno a 50% druhe. Jenomze v te chvili se u Intelu aktivuje zabezpecovaci ochrana a v tom nejhorsim moznem pripade u tech HT procesoru dojde k tomu, ze 25% vykonu si vezme jedna aplikace, 25% vykonu jeji ochrana, 25% vykonu druha aplikace a 25% vykonu jeji ochrana. To je preci silene, jen proto, zes spustil dve aplikace najednou, mas 50% vykonu.

U AMD se nic takoveho nedeje, zminene chyby tam totiz nejsou, jina architektura procesoru.

Ale jak rikam, pokud je to herni PC, tak i7-9700K je pomerne dobra volba, asi jedina, ktera u Intelu dava smysl. Pokud to vsak neni ciste herni PC a chtel bys na tom hrat i pracovat, tak bych ti doporucil RyZen 3800X, ktery ma herni vykon stejny, ale pracovni vykon dvounasobny.

Tusil jsem, ze sem nabehne nejaky zaprisahly fanousek Intelu a bude poukazovat na to, ze i AMD procesory maji bezpecnostni chyby. Ja ale nikde nepisu opak, jen nejsou tak silene jako ty u Intelu a nevim o tom, ze by snizovaly vykon, zatimco u Intelu je to v krajnim pripade az 50% dolu.

Odkaz, ktery jsi dal ale v kontextu toho, co jsem psal ja, nedava smysl. Ano, vsechny procesory dnes obsahuji nejake bezpecnostni chyby, nicmene jsou to ruzne chyby a ty u Intelu zasahuji zdaleka nejvice do vykonu procesoru. To je pro bezneho domaciho uzivatele nejdulezitejsi.

Intel je dnes horsi.

AMD presla na 7nm vyrobu, zatimco Intel je od Skylaku na 14nm a nic dalsiho se mu nepovedlo. Problem to neni az tak velky jako ty zminene chyby, ale napriklad procesory od AMD diky lepsi technologii zerou mene energie a to az tak moc, ze Intel zmenil TDP procesoru tak, ze uz nevyjadruje maximalni spotrebu, ale pouze prumernou.

Proto jsi spravne vybral kvalitni 850W zdroj pro kombinaci i7-9700K + RTX2080S. Kdybys volil RyZen 3800X + RTX2080S, odepsal bych ti, ze staci 650W zdroj, ktery by mohl byt i levnejsi.

RAM 3333 nemusi byt spatne, pokud bys chtel zkusit taktovat, ale jinak smysl nedavaji.

dekuji moc za vysvetlení, zapremyslim nad tím :) a ten ssd urcite vymenim. ten co jsem tam dal byl jediny co my vyskocil pod filtrem ssd 2tb tak snad ten co jste mi poslal bude kompatibilni s tou deskou co tam mám?
Tak ted to přestavuji a ten ryzen je nekompatibilní s deskou co jsem nahodně vybral. asi to budu muset překopat celé :)

Takže takhle by to mohlo být v pořádku?
https://www.czc.cz/264589,230167,264551,257363,265747,280895,261680,220743,175661,250549/kody
Ten ssd co jste postnul mi nevyskocil, asi neni kompatibilni s deskama co vybírám ale ten co jsem tam dal je rychlostne podobnej. i když trochu dražší. Ale zas jsem něco stáhl na ramkách a zdroji a vlastně i ten ryzen je skoro o litr níže než byl ten intel tak se do limitu jakžtakž vejdu.

Ten SSD co ti postnul Redmax je kompatibilní s tvou vybranou základní deskou. Zbytečně předimenzovaný zdroj, zbytečné vodní chlazení, RAMky s malým taktem, vybírej 3200 MHz a výše. Tebou vybraná deska podporuje až 4400 MHz, pro Ryzeny je vyšší frekvence lepší.

Viz co ti uz tady psal kolega o pametech:

https://www.czc.cz/crucial-ballistix-black-32gb-2x16gb-ddr4-3200/280898/produkt

A nechapu, proc chces experimentovat s SSD Patriot, kdyz jsem ti tu dal SSD, ktere vitezi v testech.

S tim chlazenim nemam zkusenost, ja normalne pouzivam klasiku vzduch. Pokud to ma dobre recenze, tak proc ne.

Jinak ok, zdroj klidne muzes nechat, sice by stacil i mene vykonny, ale muzes to mit do budoucna a nicemu to nevadi.

Protoze mi ten disk ani jednou nevyskocil v tom konfiguratoru. Ani na desce na amd ani na intel. Jinak jasne ze bych ho tam dal. Jestli muzes tak mi to prosim sloz a posli s tim diskem a ramkama. Ten silnejsi zdroj jsem dal schvalne, nechci tam mit to nejnizsi doporuceny. Jedine co nemenit je ten monitor. Vodni chlazeni jen abych mohl machrovat pred kamosema. ?

Vzdyt to mas v podstate ok, akorat ty disky a pamet:

https://www.czc.cz/257363,220743,264551,264589,230167,280898,249921,252274,265747,175661,250549/kody

Mimochodem, vetsina zdroju je v CZC vyprodana, takze vlastne ten prehnany 750W vzit musis, nic moc jineho ani nemaji skladem.

Vodnimu chlazeni nerozumim, to necham na tobe. Snad to bude ok.

Jo, disky jsem rozdelil na dva, preci jenom SSD = nizsi spolehlivost a nezaplatis vic a deska to podporuje, takze mi to dava smysl. Ale nutne to neni. Klidne tam ale misto toho muzes dat jeden se 2TB, pokud bys na tom trval. Pokud bys pridaval do budoucna dalsi SSD, tak porad muzes dat SATA SSD, ktere je mimo benchmarky stejne rychle, v realu moc vyssi nebo nizsi rychlost poznat nejde.

o AMD strach mit nemusis.
Pred cca pul rokem jsem taky resil co nove CPU jestli Intel nebo AMD...a vyhral to AMD protoze byl levnejsi a "lepsi".
Jasne u her mel o par % horsi FPS(i kdyz zalezi jaka hra) ale chtel jsem ho zase po X letech zkusit a navic 8/16 core/thread je vyhoda pri vsem co delas.
PC mam vlastne stejne co chces jen mam AMD Ryzen 7 3700X (grafiku mam tu stejnou). Je ticha a vesmes nejlepsi ale tem teplotam 68 stupnu max v zatezi never :D Mozna tak v rychlejsim benchi...ale jakmile hrajes par hodin narocnou hru(Quake II RTX/Control s RTX) tak mas klidne i 80+- :-)

Pise o pouzivani QuadHD. Nizsi vykon z duvodu nizsiho taktu dokazes namerit jen u 1080p. Navic 3800X ma vyssi zakladni frekvenci, ale nizsi boost. To znamena, ze Intel bude o 2-3 FPS vitezit jen pri spickovem chlazeni. Neresil bych to. :-)

Pouze "65W" Ryzen 7 3700X je docela rozumná volba pro dosavadní i budoucí HRY + vše ostatní, ale tedy osobne bych do herniho PC neosazoval (prozatím do zadného herniho PC jsem tento typ CPU neosadil) CPU az s 2x vyšším TDP jako 7 3800X (až 150W v zátěži) o proti kterému se "v Gaming" drží i levnější 6C/12Th 65W Intel i7 8700 ktery dokáže podat lepší výsledek , v některých hrách to dělá až 20FPS rozdíl. (GURU 3D BENCHMARK)

IMHO 7 3800X do herního PC nemá nějak smysl, jelikož nějaký nárůst FPS je zcela o proti jiným levnějším CPU zcela mizivé , to už radeji tvůj 65W Ryzen 7 3700, popřípadě intel typu i7 8700. Více TDP = lepší a dražší CPU cooler, výkonnější zdroj, lepší a dražší základní deska, v podstatě příplácení pro žádný herní výkon navíc o proti Ryzen 7 3700X ktery je o 20h00 Kč levnější a má jen 65W..

3700X byl vcera na CZC levnejsi o 1500. Zrovna jsem se koukal.
Ja si poridil 3800X, v dobe porizeni to bylo jen 1000 Kc a to je smesne pri cene cele sestavy.

Na hry + stream ze hry je uz 3800X zajimavy. Na samotne hrani jsem zatim zadnou hrou nevytizil na 100% ani letity i7-6700. Nakup techto procesoru na dnesni hry je v podstate nesmyslny, staci Ryzen 3600. Ja se na to ale divam tak, ze co bude za rok, dva, tri netusim a ten procak chci mit minimalne ctyri roky!

Benchmarky prisuzujici Intelu vitezstvi jsou lez. Jednak nebudes hrat na 1080p, na to RTX2080Super nedava smysl a za druhe benchmarky vetsinou vznikly s nedodelanym firmwarem od AMD po vydani procesoru (dneska uz to neplati) a za druhe casto u tech benchmarku chladi dusikem, coz domaci uzivatel tak dokonale chlazeni nema.

Také si dovolím přidat se do diskuze. Vidím zde totiž několik nesrovnalostí ohledně 3700X a 3800X. Někteří zde mají tendence srovnávat rádoby clocky a rádoby TDP, udávané dle nějakého rozumného průměru, který ale jde stanovit prakticky jakkoliv.

3700X a 3800X jsou oba vskutku stejné čipy, 3800X je však lépe binovaný kus. Což umožňuje dosažení vyšších clocků při stejném napětí a NAVÍC má zvýšené TDP (které jde však jak u 3700X, tak i 3800X ručně nastavit na svoji libovolnou úroveň), aby dosáhl ještě vyšších clocků. Boost je totiž u Ryzenů xxxxX značně komplikovanější, než na co jsme zvyklí. Nejenže má nějaké základní nastavení, ještě může boostovat dle kvality daného čipu, teplotních možností, napájení a bla bla bla, byli bysme tu do večera. Proto se ohánět nějakými 150 W sem a tam je nesmysl. I 3700X je na boostu technicky schopný žrát 150 W, pokud k tomu bude mít podmínky a bude mu to povoleno. Princip nefungování TDP nám již dlouhodobě předvádí Intel, u AMD to nefunguje o moc jinak.

Zkrátka 3800X je lépe binovaný 3700X, který NEmusí nutně žrát více než 3700X, ale bude rozhodně dosahovat lepších clocků. Jde o finanční možnosti, nic více bych v tom nehledal.

(objektivnost benchmarků 3800X vs 8700K komentovat nebudu, to tu již objasnil Redmax, jen si dovolím přidat, že Zen 2 má podobné clocky a vesměs i stejné IPC jako Coffee Lake, proto je rozdíl spíše v optimalizaci)

Souhlasim, ale jednu poznamku bych mel.

Tech dobrych cipu hodicich se pro 3800X ma zjevne AMD dostatek a teda nejaka cast, myslim si, ze i dost velka, skonci v 3700X. Takze ty rozdily tam potom byt temer nemusi a jde i ten levnejsi nataktovat na stejny vykon jako ten drazsi. Nicmene nikdy to neni uplna jistota a proto proste ten nizky priplatek u sestavy nad 50K mi prijde ospravedlnitelny.

Jinak AMD procesory jdou jak taktovat tak podtaktovat, clovek si u 3800X priplaci za to, ze to nemusi taktovat sam a ma vyssi vykon hned a za to, ze ma jistotu, ze dostal lepsi cip.

Je ticha a vesmes nejlepsi ale tem teplotam 68 stupnu max v zatezi never :D Mozna tak v rychlejsim benchi...ale jakmile hrajes par hodin narocnou hru(Quake II RTX/Control s RTX) tak mas klidne i 80+-

Myslíš tu MSI RTX 2080 Super GAMING X TRIO? Právě těch 68 stupňů v zátěží mi dost sedí, prakticky nejvíc co jsem viděl u sebe tak je 71°C a 80°C se mi zdá už fakt hodně na ten monstrózní chladič.

Jo a ještě ji mám navíc přetaktovanou aby boostovala přes 2 GHz.