Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc sestava - limit 70000 Kč

Zdravim
mam v planu koupit nějakej novej stroj limit 70k. Jsem celkem lajk a tak jsem si na czc jentak naklikal nejakou sestavu ktera by se mi asi líbila. Prý tam zaručují kompatibilitu komponentů ale přece bych se i rád poradil tady kde už jste mi jednou pomohli složit mašinu která už celý tři roky šlape jako hodinky.
Zde je můj návrh:
https://www.czc.cz/246375,230167,246228,257363,265747,243992,249488,205070,175661,250549/kody

Vůbec se v tom nevyznám takže jsem tam vícemene naklikal komponenty jen podle ceny ( + mam rád komponenty od MSI :) ) Takže bych rád od vás věděl jestli spolu bude vše šlapat tak jak má, a zda by jste nějaký komponent vyměnili za jiný. Třeba u MB a procesorů jsem uplně mimo, jen vím že nechci procesor od AMD. Můj cíl je hrát ještě alespoň přístí dva roky v QHd na plné detaily při 60 fps každou hru která vyjde ( a nebude mít v p*deli optimalizaci, jako třeba pubg). Jako třeba nové Metro, No man´s sky atp..
Děkuji

Změna předmětu, původně: Pc sestava (host)

o AMD strach mit nemusis.
Pred cca pul rokem jsem taky resil co nove CPU jestli Intel nebo AMD...a vyhral to AMD protoze byl levnejsi a "lepsi".
Jasne u her mel o par % horsi FPS(i kdyz zalezi jaka hra) ale chtel jsem ho zase po X letech zkusit a navic 8/16 core/thread je vyhoda pri vsem co delas.
PC mam vlastne stejne co chces jen mam AMD Ryzen 7 3700X (grafiku mam tu stejnou). Je ticha a vesmes nejlepsi ale tem teplotam 68 stupnu max v zatezi never :D Mozna tak v rychlejsim benchi...ale jakmile hrajes par hodin narocnou hru(Quake II RTX/Control s RTX) tak mas klidne i 80+- :-)

Pouze "65W" Ryzen 7 3700X je docela rozumná volba pro dosavadní i budoucí HRY + vše ostatní, ale tedy osobne bych do herniho PC neosazoval (prozatím do zadného herniho PC jsem tento typ CPU neosadil) CPU az s 2x vyšším TDP jako 7 3800X (až 150W v zátěži) o proti kterému se "v Gaming" drží i levnější 6C/12Th 65W Intel i7 8700 ktery dokáže podat lepší výsledek , v některých hrách to dělá až 20FPS rozdíl. (GURU 3D BENCHMARK)

IMHO 7 3800X do herního PC nemá nějak smysl, jelikož nějaký nárůst FPS je zcela o proti jiným levnějším CPU zcela mizivé , to už radeji tvůj 65W Ryzen 7 3700, popřípadě intel typu i7 8700. Více TDP = lepší a dražší CPU cooler, výkonnější zdroj, lepší a dražší základní deska, v podstatě příplácení pro žádný herní výkon navíc o proti Ryzen 7 3700X ktery je o 20h00 Kč levnější a má jen 65W..

3700X byl vcera na CZC levnejsi o 1500. Zrovna jsem se koukal.
Ja si poridil 3800X, v dobe porizeni to bylo jen 1000 Kc a to je smesne pri cene cele sestavy.

Na hry + stream ze hry je uz 3800X zajimavy. Na samotne hrani jsem zatim zadnou hrou nevytizil na 100% ani letity i7-6700. Nakup techto procesoru na dnesni hry je v podstate nesmyslny, staci Ryzen 3600. Ja se na to ale divam tak, ze co bude za rok, dva, tri netusim a ten procak chci mit minimalne ctyri roky!

Benchmarky prisuzujici Intelu vitezstvi jsou lez. Jednak nebudes hrat na 1080p, na to RTX2080Super nedava smysl a za druhe benchmarky vetsinou vznikly s nedodelanym firmwarem od AMD po vydani procesoru (dneska uz to neplati) a za druhe casto u tech benchmarku chladi dusikem, coz domaci uzivatel tak dokonale chlazeni nema.

Také si dovolím přidat se do diskuze. Vidím zde totiž několik nesrovnalostí ohledně 3700X a 3800X. Někteří zde mají tendence srovnávat rádoby clocky a rádoby TDP, udávané dle nějakého rozumného průměru, který ale jde stanovit prakticky jakkoliv.

3700X a 3800X jsou oba vskutku stejné čipy, 3800X je však lépe binovaný kus. Což umožňuje dosažení vyšších clocků při stejném napětí a NAVÍC má zvýšené TDP (které jde však jak u 3700X, tak i 3800X ručně nastavit na svoji libovolnou úroveň), aby dosáhl ještě vyšších clocků. Boost je totiž u Ryzenů xxxxX značně komplikovanější, než na co jsme zvyklí. Nejenže má nějaké základní nastavení, ještě může boostovat dle kvality daného čipu, teplotních možností, napájení a bla bla bla, byli bysme tu do večera. Proto se ohánět nějakými 150 W sem a tam je nesmysl. I 3700X je na boostu technicky schopný žrát 150 W, pokud k tomu bude mít podmínky a bude mu to povoleno. Princip nefungování TDP nám již dlouhodobě předvádí Intel, u AMD to nefunguje o moc jinak.

Zkrátka 3800X je lépe binovaný 3700X, který NEmusí nutně žrát více než 3700X, ale bude rozhodně dosahovat lepších clocků. Jde o finanční možnosti, nic více bych v tom nehledal.

(objektivnost benchmarků 3800X vs 8700K komentovat nebudu, to tu již objasnil Redmax, jen si dovolím přidat, že Zen 2 má podobné clocky a vesměs i stejné IPC jako Coffee Lake, proto je rozdíl spíše v optimalizaci)

Souhlasim, ale jednu poznamku bych mel.

Tech dobrych cipu hodicich se pro 3800X ma zjevne AMD dostatek a teda nejaka cast, myslim si, ze i dost velka, skonci v 3700X. Takze ty rozdily tam potom byt temer nemusi a jde i ten levnejsi nataktovat na stejny vykon jako ten drazsi. Nicmene nikdy to neni uplna jistota a proto proste ten nizky priplatek u sestavy nad 50K mi prijde ospravedlnitelny.

Jinak AMD procesory jdou jak taktovat tak podtaktovat, clovek si u 3800X priplaci za to, ze to nemusi taktovat sam a ma vyssi vykon hned a za to, ze ma jistotu, ze dostal lepsi cip.