Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AVG Internet Secure - "zamrznutí" PC při otevřeném okně programu

Dobrý den,

prosím o radu.

Mám nainstalovaný AVG Internet Secure (nyní s končící platností licence), vždy když se objeví okno s hláškou programu (což je nyní s nabídkou prodloužení licence po každém zapnutí PC), stanou se všechny ovládací prvky neaktivní - kurzor myši se sice pohybuje (nejde tedy o úplné "zamrznutí" PC), žádné tlačítko (Start, ikony programů na ploše i hlavním panelu) ani tlačítka v okně AVG (zavřít, minimalizovat, otestovat ...) nereagují, je nutné HW tlačítkem na skříni PC restartovat. Operační systém Windows 10 Home 1909.

Děkuji

1) antivir starého typu dnes vůbec není potřebný
2) když už tam je, je lepší se vyhnout problematickým, výrobcem nezvládnutým balíkům "internet security", ale pokud možno čistý antivir
3) neměl by to být šmejd se špatnou detekcí, ale zato s množstvím falešných poplachů jako avg/avast, který trvale provází nekompatibility s windows

řešení je jasné.

Avast, AVG aj CCleaner sú tvorené stejnými vývojármi. Vzhľadom k tomu, že sa zistilo že CCleaner obsahuje backdoor, Avast je Spyware, tak si myslíte že Vás ten AVG ochráni pred škodnou? Podla mňa si skôr môžete byť istý že ten AVG je samo o sobe škodná. Darmo že to má v názve "Anti" když má typické chovanie vírusu.

Žiadny Antivir = najbezpečnejší PC. Ak už ale fakt chcete mať tak bych odporučil jedine ClamAV/Immunet, ešte ak tam necháte defender, ktorého sa vo Win10 stejne nezbavíte (hl. ak je to home verze), tak si nechajte defender. Navyše vo Windowse ešte máte aj nástroj mrt.exe. Netreba tam inštalovať žiadny AVG, Avast, či iný humus.