Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí obrazovka u laptopu při instalaci windows

Dobrý den,

reinstaloval jsem kompletně windows na laptopu, který má však rozbitý display a není na něm téměř nic vidět (jediné co rozpoznám je, kde se zrovna nacházím, ale nevidím, na co klikám). Problém je ten, že během instalace mi nejde zapojit externí monitor (přes HDMI, jiný port není).
Zkoušel jsem to již vyřešit přes klávesové zkratky a BIOS, ale bez úspěchu.
Někde jsem četl, že někomu pomohlo, když notebook rozebral a odpojil obrazovku laptopu, čímž jej donutil snímat HDMI konektor. Myslíte si, že to bude možné?
Jako jediná poslední možnost mě pak napadá vzít HDD z notebooku, napojit ho jinde a nainstalovat to tam a pak jej vrátit. Jelikož s tím však nemám zkušenosti, tak se mi do toho moc nechce.W

Předem děkuji za odpověď a jakoukoli radu.

Na rozebrání celého notebooku se cítíš a ve vytahnutí HDD z NTB vidíš problém ?
Vytahni ten HDD, proveď na jiném PC čistou instalaci bez ovladačů a pak jej vrat a instalaci dodělej.
(dalo by se uvažovat i o instalaci, zavedeni OS přes síť LAN, ale instalace na HDD bude pro tebe rozumnější, snad ..)

Už jsem tedy HDD odmontoval a spouštím instalaci na jiném PC. Mám akorát ještě jeden dotaz. Než vrátím HDD zpět, musím na HDD nainstalovat nějaké ovladače, aby mi pak externí obrazovka fungovala, nebo by mi už po instalaci měla fungovat?

musím na HDD nainstalovat nějaké ovladače, aby mi pak externí obrazovka fungovala

ovladac grafiky je nutny.
Pokud je pouzit Win10, staci nechat zapnuty NB treba 24hodin (nastavit schema napajeni na nikdy nevypinat), on se sam nainstaluje pomoci WinUpdate

Napadá mě vytvoři bezobslužnou instalaci (unattended install). Nebo přibalit k instalačce grafický driver. Případně zkusit, zda druhý monitor půjde po prvním restartu.
A nebo ještě jinak pustit si tu instalaci ještě na druhém PC ( klidně na něm udělat virtualizaci) a opakovat kroky podle virtuálu (ovládání klávesnicí). Hrozí ale nondeterminismus ovládání

Jsou to pońěkud netradiční řešení, ale třeba ve výsledku budou budou bezprobémové.

Co je to za stroj, že neumí zvolit v biosu jako default externí monitor?