Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC sestava - levný upgrade za 5500

Zdravím všechny, prosil bych Vás o radu.

Vlastním starší PC:

Windows 10
Nvidia GTX 650 TI BOOST
RAM DDR3 8 GB
AMD Phenom X4 945 3.00 Ghz
SSD 120 GB
HDD 500 GB

Chtěl bych ho za 5500 Kč trochu vylepšit

Takže jsem vybral tyto věci:

Procesor https://www.alza.cz/amd-ryzen-5-1600-12nm-d5677267.htm
Deska https://www.alza.cz/msi-b450m-a-pro-max-d5694180.htm#popis
RAM https://www.alza.cz/hyperx-8gb-ddr4-2666mhz-cl16-fury-series-d5658294.htm

Mám to převážně na hraní starších her a méně náročných. Pokud jsou za tu cenu lepší věci, tak mi hoďte odkaz prosím.

Půjde to vše bez problémů dohromady ?
Nebude grafika brzdit ten procesor ?
Vybral jsem desku B450, je to dobrý výběr ?
Pokud se dají sehnat lepší paměti na hraní, řekněte prosím

Děkuji za rady.
Změna předmětu, původně: PC sestava (aa)

Máš výborný poměr cena výkon.
A bude to ještě lepší až ten starý spodek střelíš a vezmeš nějakou tu RX580.
Nezapomeň pouvažovat o výměně zdroje- asi už něco pamatuje a ta 580 má dobrý poměr cena/výkon ale žere.

Když se podívám kolik sem vysypal já skoro za to samý - jen deska 3200 a ramky protože sem se chtěl 32G 5500.
Jo jde to i relativně levně.
/zeditoval jsem název vlákna,snad nevadí/

No tu 1050 bych zvážil. Nemá výkon, jako upgrade s tím imho moc nezíská.
Já jsem sehnal 1050Ti 4GB za 2300 -Asus strix ještě rok záruka - s tím že to bude asi mezikrok.
(Uvažoval sem o 1650).

Předtím sem měl GTX660 2GB. 1050Ti je rychlejší asi o 50procent (vývoj za 8 let).

Zatím zpozorováno za dva měsíce - to co šlo hrát dobře (CounterStrike:Source) jde hrát líp.
To co se škubalo se škube míň ale plynulé to moc není. U CS:Go jsem musel snížit detaily jinak to jelo pomalu.
Rozlišení pochopitelně FHD.

Osobně to vidím na 1060 6G / 1660/ 1660 Super pokud hry zavolají.

Třeba tohle bych bral kdybych to neměl do Písku tak daleko a dalo se to sundat na 6k.
https://pc.bazos.cz/inzerat/117227786/msi-1660-ti-gaming-x-6g.php

Druhá možnost je ta RX570/580 do 3K ideálně ještě se zbytkem záruky. Tu osobně nechci kvůli hluku a spotřebě.

Ještě takové pozorování z prohlížení inzerátů a pár nákupů: nákup použitého marketplace/ bazoš. Prodej starých neprodejných sr.. za přestřelené ceny aukro.

Ještě bych měl jeden dotaz. Ale už se to netýká tématu.

Moje předešlá deska https://cz.msi.com/Motherboard/970A-G46.html na které mi nešla jedna SATA III zásuvka a vypadávali mi paměti( místo 8 GB vložených mi ukazovalo méně, několikrát jsem je proházel, chvílemi to šlo. Ale stejně to pak zase blblo a PC se zasekával). Napadlo mě tam aktualizovat BIOS. Možná by to té desce pomohlo. Přímo na stránce výrobce jsem tedy stáhl nejnovější BIOS. Který jsem následně dal na Flash disk, který byl ve formátu FAT32. Přímo v BIOSU desky jsem tedy chtěl nainstalovat nejnovější BIOS. Ale nebyl nalezen. Vůbec mi to ty soubory BIOSU neukázalo. Podotýkám že soubory byli na Flash bez složky. Takže mělo by to jít. Ale nešlo. Zkoušel jsem aktualizovat přímo z Windowsu. Otevřel jsem tedy nejnovější BIOS na Flash. Ukázalo mi to jen že mám BIOS správný a že se PC restartne. Po restartu se ale nic nestalo. Normálně se zase načetla plocha jakoby nic. Mechaniku nevlastním. Jak mám nainstalovat BIOS s Flash disku prosím ? Díky za radu.

Možná máš pravdu. Mohl bych zkusit nějakej starší BIOS. Ten co tam je teď, tak je snad úplně ten první. Live update jsem taky zkoušel, bohužel mi to v něm ani novější BIOS na instalaci nenašlo, což je divné. Jen to našlo nějaké Utility.