Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výkon NVENC HEVC enkoderu u Nvidie - Pascal vs. Turing?

Mate nekdo zkusenosti s encodingem pres Nvidia - NVENC? Pouzivam na online encoding streamu do HEVC, a takova anomalie - starsi GTX1050ti toho zvlada vic nez novejsi 1650 Super - stejna "rada", akorat Pascal vs. Turing. Bezi to v Ubuntu, pres ffmpeg - priklad z nvidia-smi:

Turing - 1650S : https://pc.poradna.net/files/89781-screen-shot-04-15-20-at-08-58-pm-png
Pascal - 1050Ti : https://pc.poradna.net/files/89780-screen-shot-04-15-20-at-08-57-pm-png

U obou stejny streaming, 3x 1440x1080p50, obe karty by mely mit po jedne NVENC jednotce:
https://developer.nvidia.com/video-encode-decode-gpu-support-matrix

U Turingu se dokonce Nvidia holembala ze je enkoding kvalitnejsi - nemuzu potvrdit - ale cekal bych ze vykon bude minimalne stejny, spis vyssi?

- Muzes napsat co ti vrati ? kernel mas pravdepodobne 5* a vyse ? :

ffmpeg -encoders 2>/dev/null | grep nvenc

- glxinfo ti ukazuje spravne zavedenou / rozeznanou 1065 ?
* Jestli né, tak mozna by ji slo upresnit-vytvorit v : /etc/X11/xorg.conf.d/20-nvidia.conf, nebo pres auto-config "nvidia-xconfig"

cat /proc/driver/nvidia/gpus/0/information

- 1050ti i 1060 je ale 1065 primo v seznamu podporovanych neni uvedena "mozna stopa ?" :
https://developer.nvidia.com/video-encode-decode-gpu-support-matrix

ffmpeg -encoders 2>/dev/null | grep nvenc

V..... h264_nvenc NVIDIA NVENC H.264 encoder (codec h264)
V..... nvenc NVIDIA NVENC H.264 encoder (codec h264)
V..... nvenc_h264 NVIDIA NVENC H.264 encoder (codec h264)
V..... nvenc_hevc NVIDIA NVENC hevc encoder (codec hevc)
V..... hevc_nvenc NVIDIA NVENC hevc encoder (codec hevc)

Tu trasu tam nemam, dostanu se jen sem:

cat /proc/driver/nvidia/gpus/0000\:0
cat: '/proc/driver/nvidia/gpus/0000:0': No such file or directory

- neni tam 1650S, protoze relativne nova (???) a oproti puvodni 1650 "ne-super" by prave "super" mela mit uz Turing NVENC, puvodni 1650 byla osizena - je to hybrid s NVENC prebranym z Pascal generace. Tak spis myslenka ze ted to sice je Turing, ale nejaky pribrzdeny aby by nejaky rozdil oproti silnejsim kartam?

glxinfo
Error: unable to open display

???

ovladace jsou 430.64, ubuntu 16.04 LTS, kernel 4.4.0

Divej, používám na podobnou činnost AMD RX (Polaris) tudíž jen typuji, ale mel6 bych pochyb s tím kernel 4*. Proto bych asi prvni zkusil nejakou Live vezi s kernel 5.*, IMHO ta 1065 nebyla korektně zavedena z jádra. ffmpeg vypada normalne.

No such file or directory

V tom případě :

dpkg -l | grep ii | grep -i nvidia

Viz k tomu "cat: /proc/driver/nvidia/" :
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/262076/cat-procdrivernvidiaversion-no-such-file-or-direct/

glxinfo
Error: unable to open display

Jsi pripojen pres konsoli (SSH) ? Vzdalene pres terminal to nejde, tedy jde ale jen s :
* Jestli né a mas zapojeny monitor a vyskakuje ti " unable to open display", tak jsem si skoro az jisty ze neni spravne zavedena ta grafika.

ssh -X + uzivatel@IP
export DISPLAY=:0  *
export XAUTHORITY=/var/lib/lightdm/.Xauthority

.. ale glxinfo uz ted neni podstatné.

PS: Ale opakuji, jen tipuji a používal jsem AMD, tak počkat na někoho kdo používá na stejnou činnost uvedený model Nvidia bude určitě lepší možnost. Nerad bych plýtval něčím casem.

dpkg -l | grep ii | grep -i nvidia
ii bbswitch-dkms 0.8-3ubuntu1 amd64 Interface for toggling the power on NVIDIA Optimus video cards
ii libcuda1-430 430.64-0ubuntu0~gpu16.04.2 amd64 NVIDIA CUDA runtime library
ii nvidia-430 430.64-0ubuntu0~gpu16.04.2 amd64 NVIDIA binary driver - version 430.64
ii nvidia-prime 0.8.2 amd64 Tools to enable NVIDIA's Prime

jj, jsem tam jen pres ssh

(linuch neni uplne muj salek kafe)