Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kodová stránka (code page) a ako to vlastne funguje?

Zdravím všetkých,

mám niekoľko txt súborov z mne neznámych zdrojov, teda neviem, z akých programov pochádzajú. Keď ich však otvorím vo Windows XP, ktorý mám nastavený na codepage 1250 - Slovak - nezobrazuje mi všetky znaky správne.
Pokúsil som sa preto otvoriť tieto súbory v príkazovom riadku pomocou príkazu EDIT. Tam tieto súbory otvorí a rozpozná znaky správne.
Tak som sa niekde dočítal, že príkazový riadok by mal mať codepage 437. Preto som sa pokúsil v Ultraedit-e otvoriť tieto .txt súbory s tým, že som ich označil ako codepage 437 a očakával som, že znaky interperetuje správne. To sa však nestalo.
Jediné čo mi funguje je prevod OEM do ANSI pomocou Ultraeditu.

Dosť ma to celé metie a neviem, akú codepage použiť, aby som videl tieto znaky interpretované správne, ak ich otváram pomocou Ulraeditu.

Mohol by mi niekto vysvetliť, kde je problém? Ako to vlastne funguje?

Vopred ďakujem.

Ano, pomocou toho príkazu som zistil, že mám v CMD codepage 852.
Tak som skúsil otvoriť súbor pomocou Ultraedit-u, nastavil som pri otváraní codepage 852 a dostal som hlášku:

In order to view the document correctly, you may have to change your font and/or script settings in the Font Dialog.

Anglicky síce ako tak rozumiem, ale čo mi tých chce povedať, to netuším... zmeniť font?..