Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký systém do TL-WR1043ND?

Zdravím.

Mám doma a teď zrovna pro sebe nepotřebuji TP Link TL-WR1043ND ver. 2.1
Napadlo mě dát tam nový systém a věnovat známému, který o nějakém wifi routeru uvažuje.

Je vhodné hledat na dd-wrt.com, nebo doporučíte něco jiného?

Díky

loading...

Asi funguje. Ale kdysi jsem zažil, že se do něj kdosi dostal, změnil mi DNS a pak se celá domácí síť výrazně zpomalila a vyskakovalo porno i dětem.
Nastaveno jsem to měl snad dobře. Přístup z venku i přes wifi zakázán. Konfigurace povolená pouze přes LAN. Ale ztratil jsem k tomuto zařízení důvěru. Vyřadil jsem ho a od té doby leží na polici.

Heslo jsem změnil, ale během několika dnů se situace opakovala.
Prošel jsem v tom domě všechny počítače a nic nenašel. Takže, pokud to přišlo zevnitř, muselo to být z nějakého mobilu, nebo nějaký kamarád dětí si na chvíli přinesl svůj nb. Nic jiného mě nenapadlo. Ono nebylo co řešit. Ta rodina v té době měnila ISP kvůli TV a ti noví dodali svoje zařízení.

tak tak, ať si zjistí, jestli má veřejnou ip.

jakkoli mi mikrotik připadá jako masochismus a preferuju běžné soho krabičky, u veřejné ip bych neváhal a místo všelijakých xx-linků pořídil poctivý router (rbd52g apod)

nebo si pořídit pro oddělení jen nějaký pidirouter rb941, nebo klidně gigabit bez wifi, který bude sloužit jen jako brána s natem a s dhcp. za něj se pověsí děravý krásně klikací tplink se stádem wifiantén, bude v režimu ap.

anebo potom pokusy s alternativním fw, což je ztráta času, když se tplinku tazatel zbavuje (a je tam určité riziko cihly).

https://www.tp-link.com/cz/support/download/tl-wr1043nd/v2/#Firmware - končí rokem 2015.
https://dd-wrt.com/support/router-database/?model=WR1043N(D)_2.x
https://vaclavkrejci.cz/openwrt-na-routeru-tp-link-tl-wr1043nd
https://openwrt.org/toh/hwdata/tp-link/tp-link_tl-wr1043nd_v2

jestli nemá veřejnou ip, nejspíš bude jen stačit zabezpečit si router, nenechávat default heslo ani přístup zvenčí.
jinak změnit dns u běžných routerů uměl i vir z pc.