Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC hodnota

Dobrý den, jakou by tohle mohlo mít hodnotu:
GTX 1060
I5-2400
16GB ram DDR3
Fujitsu D3061-B1
HDD 500GB Toshiba(model nevím)
Xilence 400W
Zalman Jazz 2
Win 10 pro

Děkuji za odpovědi.

to jako vážně?

stará 1060 (v jakékoli konfiguraci) nemá reálnou cenu větší, než 1500,- Za 4 litry je k mání nová RX570 s vyšším výkonem a zárukou.
Pyrotechnický zdroj, velmi slabá a stará i5-2400. Licence na W10 - ta jediná má jakous takous cenu.

Když to postavíš jinak, tak nový Ryzen 1600AF+B450+16GB RAM tě vyjde na nějakých 7,5 tisíce, s grafikou je to desítka. A výkonem to bude někde úplně jinde + plná záruka.

Otázka je čemu říkáš hodnota. Kdyby se to počítalo jako nákup -10procent dolů za rok tak je možná na 3K.

Já sem mu napsal za kolik to může zkusit prodat. A podle mě to za 5k prodat jde. Netvrdil jsem, že sežene kupce.

Podle mě právě ta licence moc cenu nemá.

Chceš vědět za kolik sem v březnu prodal I7-2700K, 16GB, 2*500GB, GTX660 2GB, corsair zdroj, mechanika a case ? Jo a licence z aukra (uvedeno) Raději nechceš:-)

To že je lepší koupit nový se zárukou za 10k mi nemusíš vysvětlovat...jsou ale i zákaznící na ty staré protože těch 5k navíc nemají/nechtějí dát.

hodnota vs. cena:

Pro odpověď na uvedené otázky je v první řadě nutné vysvětlit obecný vztah mezi cenou a hodnotou. Cenou se rozumí především konkrétní částka sjednaná při nákupu a prodeji zboží a služeb (jde tedy o částku, za kterou se zboží či služby nabízejí, poptávají či za niž se transakce nakonec uskuteční). Cena se může, ale nemusí rovnat hodnotě. Hodnota z ekonomického hlediska, zjednodušeně řečeno, představuje odhad budoucích (a to nejen hospodářských) užitků plynoucích z vlastnictví hodnoceného zboží či ze získání služby. Z tohoto důvodu může mít jedna a tatáž věc pro různé subjekty různou hodnotu. Motivem k uskutečnění transakce totiž často nejsou pouze ekonomické stimuly, ale i různé zvláštní zájmy jejích účastníků.

https://www.euro.cz/byznys/cena-neni-hodnota-784645

Takže já plně chápu, že dnes můžeš blbům prodat i7-2700K za nesmyslně vysokou cenu, ale otázka zněla na hodnotu. A ta je v případě 10 let starého PC (s velmi problematickými komponentami - viz PSU a motherboard) a 4 roky staré grafiky velmi, velmi nízká, protože se jedná o do budoucna o extrémně neperspektivní konfiguraci. Už dnes na tom pořádně nerozjedeš spoustu her.

pokud ti jde o hry, v nových hrách je i RX570 rychlejší, v průřezu je pak se započítáním starých her pomalejší o 5%
https://www.youtube.com/watch?v=rhW-JHAGkjg

Výkon je samozřejmě vyšší než u 1060 (což je to, co jsem psal a nač jsi reagoval), což plyne z počtu jednotek a rychlosti pamětí - prostě čistě výpočetně je radeon lepší. A to má důsledek právě u těch moderních her, kdy se projeví hrubý výkon.

Ty grafické karty znám docela dobře (používáme je k benchmark testům a porovnání), na to že herni výkon je lepší u RX 570 jak GTX 1060 (která je v 6Gb verzi ~o 20% vykonejsi a v 3Gb ~ ekivalentni RX 570) zapomen.
Měnit GTX 1060 za RX 570 se na mě nezlob, ale to nedava smysl. Pochopil bych jeste RX 5700, nebo RX580 jestli ted vlastni jen 3Gb verzi.

.. jestli preferujes internet jak osobni zkusenost : https://www.techspot.com/review/1780-geforce-1060-vs-radeon-580-vs-radeon-570/
(Určitě nic, co by stalo za Upgrade "udeř nebo uhod". Za mých časů se UPGR dělal že se koupilo něco výkonnějšího, né vymenit nálepku Nvidia za nálepku AMD a nevidět žádný rozdíl nebo 4% rozdil v LOW. Jestli ma 6Gb verzi tak by to byl jasny Down_Grade)

Za 4 litry je k mání nová RX570

Nová ? Mimochodem nejde o refresh a přetaktování první řady Polaris 10 RX 400 z roku 2016 co ..

PS: Mi to případne, že kdyby některým dali na smeták nálepku AMD, tak se budou dohadovat že zametá líp.

Musíš koukat na kontext, ty "smetáku" :-)

V okamžiku, kdy mám koupit 4 roky starou grafiku, která taky může za 3 měsíce chcípnout za 80% ceny nové (i kdyby o "20% pomalejší" - tím jsi podle všeho stanovil rekord rozdílu), tak osobně beru novou.
Myslím, že jsem už několikrát napsal, že aktuálně bych si RX5xx nekoupil, nicméně pokud mám volit mezi předraženou ojetinou a novou RX570 (myšleno nový kus se zárukou z obchodu), volím RX570. Proto taky píšu, že cena té GTX1060 je pro mě max. 1500Kč, protože je stará a bez záruky.

Tady to máš, aktuální: https://www.computerbase.de/thema/grafikkarte/rangliste/#abschnitt_aktuelle_grafikkartenbenchmarks

edit: btw, s těmi závěry z CB naprosto souhlasím, před 14 dny chcípla synátorovi 280X (apropos: skoro přesně po 6 letech, MSI twinfrozr), tak jsem mu věnoval svou RX480 a sám si vyhodnotil, že pro mě je nejvýhodnější tichá a poměrně výkonná 5600XT (stejná cena jako 1660S, výkon reálně vyšší o 20%). 2060S byla cenově mimo, úplně stejně jako kvalitní provedení 5700XT. Na FHD/WUXGA větší výkon nepotřebuju a nemíním dávat zbytečné peníze za něco, co výkonově nevyužiju, protože stejně mám zapnutý chytrý VSYNC a i ta 5600XT se fláká.

Jo a P.S.: AMD dlouhodobě poskytuje tzv. smart choice, tj. dobrý poměr cena/výkon. Takže pokud budou prodávat smetáky za dobré ceny, tak se jim rozhodně bránit nebudu - pokud budu chtít koupit smeták. :-)

tak on ten i5-2400 moc žrát nebude, nicméně 10 let je 10 let - tam už hrozí sešlost stářím, ale hlavně (ne)podpora nových karet (UEFI) apod., protože BIOS už určitě podporu dostávat nebude.

Na dožití, pro utejrání dětmi nebo důchodcem dobrý. Jinak směr sběrný dvůr, protože jen nový zdroj zvýší cenu o 30%.