Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaké pc na VR

jaký počítač by jste doporučili na htc vive nebo oculus rift?
jde mně o to aby zvládal náročnost VR, tudiž nepotřebuji nejlepší pc, stačí mně minimum na to aby se dalo hrat ve VR bez jakychkoliv vyrazných problemu
dekuji

Ono minimum, to je takovy s otaznikem. Ma cenu si porizovat VR, aby z toho vytahl minimum? Osobne si myslim, ze u VR jde opravdu o ten zazitek a toho se mu s minimem nedostane. Chce to neco doporuceneho, kde to bude slapat na vic nez minimum.

Kamos mel i5-6500 a ten procesor je prave tim minimem, funi u VR uz v menu na 100% vytizeni, proste zadna slava. Ted mam RyZen 3700X a ten uz mu ten Oculus Rift dava s prstem v nose, takze nejaky RyZen 3600 to urcite utahne taky. Co se tyka grafiky, tak GTX 1050Ti to kamosovi prilis nedavala, zakoupil GTX1070Ti a jeste tam v zadne hre nenarazil na problem. Dneska bych to videl pro pouzitelny zazitek na GTX 1650 Super a samozrejme cim vykonejsi, tim lepe.

Mimo to, VR hrani je dnes mozné i na ARM (Cortex A-73) procesorech, jako Oculus Quest (na kterém je mozné hrat vetsinu her z jejich obchodu), kde jakekoliv Dual-Core x86 CPUje mnohonasobne vykonejsi.

Hodne problému delala optimizace Steamu a samotného Windows, ale s kazdou verzi je to lépe otimizované kde pri spusteni se zahlcovala RAM + CPU coz pravdepodobne okusil i tvuj kamarad.
* Na obycejné VR hry staci s prehledem Quad core + GTX 1060 / RX 570 + 16Gb RAM, jelikoz je to na RAM opravdu zrout..
(Na tituly AAA které mi IMHO prijdou pro VR trochu zbytecné, samozrejme platí jak píses cím vykonejsi HW tim lépe ano, kde pro pohodlné minimalni hrani je zapotreby 6/6Th Core a hlavne dobré a podporujici GPU s pro VR / liquid VR)