Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Seagate BarraCuda Laptop 5TB

Ahoj, mám koupený nový pevný disk Seagate BarraCuda Laptop 5TB (označení laptop je trochu zavádějící, prostě se jedná o 2,5" disk, který se do většiny laptopů nevleze ani omylem), já jej však chci provozovat spolu s rámečkem Externí box Icy Box IB-256WP 60231 USB 3.0 enclosure for 2.5" HDD/SSD 15mm. Když jej takto připojím přes USB k pc s Windows 7 (64bit) napíše mi, že se nainstaloval, ale nikde se neobjeví. Ani ve správě disků, ani po restartu. Pouze ho lze odpojit dole na liště. Přepínač proti zápisu zkoušen v obou polohách.

Co s tím? Zkoušeno na několika PC.
Díky za pomoc.

Zkus ho zapojit přímo pres rozhraní SATA k PC a né přes ten rámeček.

prostě se jedná o 2,5" disk, který se do většiny laptopů nevleze ani omylem

Jestli jde o "2.5" tak je zvláštní že do NTB nepasuje jelikož zpravidla je pro 2.5 palcové HDDs, nejde spíš o "3.5" ?
(Jestli jde o disk HDD 3.5 tak ti přes USB bez přídavného napájení nepojede)