Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD Radeon RX 570 - hry se trhají a výrazný pokles FPS

Zdravím,

Potřeboval bych od Vás radu. Nedávno jste mi tu poradili z koupí nové sestavy. Aktuálně tedy:

Windows 10 Pro
AMD Ryzen 5 2600
RAM 1x8 GB 3200 Mhz
AMD Radeon RX 570 4 GB

Grafiku jsem předtím vlastnil Nvidia Geforce GTX 650 Ti Boost. Po vaší radě jsem tedy zakoupil k sestavě RX 570. Bohužel se mi ale hry při otáčení myši dost trhají a mám během toho výrazný pokles FPS. I když u hry snížím detaily úplně na low, tak se to stejně trhá pořád dál a fps kolísají. Ty hry bych měl s tím co mám rozjet v pohodě na vysoký detaily. Stará grafika sice hry rozjela na nízké detaily. Ale šlo to plynule. U RX 570 rozhodně nee. Mám čistě nainstalovaný Windows, aktuální ovladače grafiky. Zkoušel v ovladači vypnout a zapnout co se dalo, ale bez účinku. Už si nevím rady.

Změna předmětu, původně: AMD Radeon RX 570 (host)

A kde zjistím aktivitu disku prosím ? Když se při hraní podívám do správce. Je vytížení disku na nule. Jinak mám hru nainstalovanou na SSD Samsung 120 GB. Vlastním ještě starý HDD disk Western digital Green. Na něj jsem také hru nainstaloval. Ale na obou diskách se hra seká stejně. Oba disky jsem projel kontrolou HD Tune. A žádné chyby mi to nikde nenašlo.

Mno, možná tam hra swapuje (máš na paření relativně málo paměti), možná dělá disk jinou rotyku (indexace?). Zkusil bych ten sekundár odpojit a nechat tam na zkoušku jen to SSD. Čort ale ví, jestli tím nezrušíš nějaké "provázanosti" mezi OS a disky. Nevím...

Pozor na swapovanie systemu na tom disku.
Mam obcas podobny problem, SSD + klasicky disk a obcas pri hrani mavam par s lagy a vtedy vidim ako cervena dioda trvalo svieti a ked si pozriem vytazenie disku vidim, ze sa tam hybernuje o 106. Riesenie by mohlo byt vypnut cache na disku uplne alebo ju presunut na SSD.

1. kurnik, chlape, alt+prtscr neznáš?

2. v idle toho moc nenaměříš, tam má karta podtaktováno defaultně. Musíš spustit nějaký zátěžový test, např. Furmark a pak koukat na frekvence. Jádro musí naběhnout aspoň někam k 1150MHz, pak může trochu padnout o 50-100MHz (u Furmarku)

3. nenapsal jsi, co je to za kartu, takže ti neřeknu jaké má mít. Tady si to můžeš najít sám: https://www.techpowerup.com/vgabios/?architecture=Uploads&manufacturer=&model=RX+570&interface=&memType=&memSize=&since=