Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Film x265 a x264

Dobrý den,

Měl bych dotaz zda když stáhnu film s kodekem "x265" tak mi nejde přehrát přes "Potplayer" tudíž jsem zkusil nainstalovat VLC a to už šlo, tudíž se chci poptat jestli to jde spustit nějak přes "PotPlayer"? při samotné instalaci jsem dal zaškrtnout ať se dostahují kodeky.

Popřípadě jestli neznáte program či jiný způsob jak převést ten kodek film x265 na x264

Díky moc. :-)

Vestaveny dekoder Potplayeru verze 191211 nebo-li 1.7.21097 ten x265 umi, protoze to pouzivam. Stahni si teda starsi verzi nebo muzes pres ty LAV Filters, s tema to pujde urcite. A k PotPlayeru si dostahni MadVR, pokud nemas. Velice slusnej renderer videa.

Mě teda nefungovala žádná verze jak stará tak nová bez toho LAV Filters,jeden komp systém W7 a druhej W10.....

Jinak sem dal starou 1.7.2097 (32 bit) z 20017 nakonec protože ta nová mě dělala sem tam ještě to že když sem dal přehrát třeba seriál 10 dílů seriálu tak 5 OK a od 6 pokračoval jenom zvuk bez obrazu.(po stopnutí a spuštění toho dílu to najelo pak normálně,dělalo to taky na obouch kompech)

No a mel jsi tam porad ten vestaveny dekoder? Treba je mozne, ze ten vestaveny dekoder si v systemu najde ty LAV filters a pouziva to pres to. Fakt je, ze ja ty LAV Filters nainstalovane mam. Nechce se mi je odinstalovavat, ale asi to nakonec vyzkousim, je to divny.

Měl sem problém že to nepřehrávalo HEVC (H.265) soubory ani jedna verze,tak sem nakonec nainstaloval ten LAV Filters co poradil HPET (nabízel je i program samotnej při tom nepřehrátí souboru) a ohledně toho OK.

Jenže to ještě blblo od nějaký aktualizovaný verze s tím že třeba 5 díl z přehrávacího seznamu to přehrálo akortá zvuk a už se obraz nechytnul dál,po zastavení a spuštění to jelo OK a to dělal program před i po nainstalování kodeku nevím proč,s tou verzí co sem psal už to jede OK,prostě tam opět něco někde v nějaký aktualizaci dodrbali.

Tak Lav Filters jsou pryc, zkontroloval jsem si, ze tam nemam ani nic jinyho, restartoval a PotPlayer i SMPlayer prehravaji video i v x265 stale v pohode.

V PotPlayeru by to mel mit na starosti soubor ffcodec64.dll, coz je varianta ffmpegu pro PotPlayer.

SMPlayer zase prehrava pomoci MPV, ktery by dekoder mel mit obsazeny v sobe.

Zkus teda mrknout, jestli ve slozce PotPlayeru ten ffcodec64.dll mas?

Mám ffcodec.dll ale tohle je stará verze 32bit takže ten,mám teď už mám nainstalovanej i ten LAV Filters kterej to pořešil HEVC(H.265).

Jako tahle verze mě jede ve všem jak má a aktualizace mám vyplí,stejně mě to sra.. u toho novýho jak to každou chvilku s nima otravovalo.Takhle zakonzervovaný to nechám když to jede jak má ,ca rok zpátky to jelo OK a od tý doby furt něco s tím.Je to fuk přehraje to co má bez problémů teďko nahrazovat se mě ho moc nechtělo,stejně jako dřív KMplayer co totálně zahnojili reklamama pro změnu.

Urobím preklad z Titaničtiny do Slovenčiny:

Je napa lici převádět film kvůli přehrání jednorázovému. CO to dělá? vytuhne, jde jen zvuk? U mě v pořádku. máš zapnutou či vypnutou akceleraci? Jaká harvér a fsofvér, hlavně os.

Je to blbé prevádzať film kvôli jednému prehraniu. Čo to robí? Zasekne sa to, alebo ide len zvuk? U mňa je to v poriadku. Máš zapnutú alebo vypnutú akceleraci? Aký hardware a software, hlavne OS máš?