Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Starý PC

Ahoj,
potřeboval bych oprášit jeden starší PC, který by měl sloužit pouze ke kancelářským účelům. Je cca 8 let starý, a i v tu dobu byl levný. Rodiče ho používají jen na brouzdání na netu, někdy ten word. Ale už se to seká neúprosně. Tady jsem vyhledal co to v sobě vůbec má:

Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2.60GHz
Intel(R) G41 Express Chipset (Microsoft Corporation - WDDM 1.1)
2.0 GB RAM

Co je hlavní problém? Co nahradit, popřípadě čím? Děkuji předem

Naprostý souhlas s Kurtem. Minimálně sehnat ještě 2GB RAM, SSD je příjemný bonus, který tomu taky pomůže.
Původní disk můžeš nechat jako datový. 2GB RAM je fakt málo.
Taky ten procesor můžeš přetaktovat někam ke 3 GHz, ale pokud jsi to nikdy nedělal, tak to nedělej.

Může být i 12 let starý podle uvedeni cpu. Grafiku to ma nebo inzegrovanou?

Ramku urcite z bazaru.
SSD disk kup dobry, urcite ne kingston a400.
Deska pravděpodobně nebude umět ahci.

Bude to stale dost pomalé. Mam tu dvoujadro amd 2x1900 mhz, 3gb ram a na internet proste slimak.

Je to na zvážení každopádně ten ssd muzes použit i kdyz to zdechne.

Ne, nestaci. Nejak to pujde, ale bude to porad desne bidne, nezvladajici nove kodeky videa, nezvladajici weby zakydane reklamami a skripty. To uz je fakt lepsi vzit treba nejakou pidi desku s J4105, a bude to i pri te parodii na procesor nekde uplne jinde. Vubec nemluve o treba nejlevnejsim AMD APU, nebo Intel G5400. I levny repas bude rozumnejsi volba nez udrzovsat pri zivote tohle.

Nesouhlasím. Švagrovi jsem daroval před deseti lety PC s Intelem e2160, grafikou 2600XT a přidal jsem tam ram, co zvládla deska (4GB) a dodnes to na kancl, filmy a nenáročné hry pro jeho syna používá a je spokojený. Spíš se divím, že to ještě funguje po takové době.
Investice za 200,- není nic a bude to daleko lepší.

Díky za všechny rady. Hlavni bude asi ta RAM. Jinak koho by to zajímalo, odstranil jsem nepotřebné programy, zakázal skoro všem aplikacím automatické zapnutí, vyčistil registry, defragmentoval disk, vypnul indexování a nabooval systémový disk na první místo(byla tam CD/DVD), zaplacanou plochu jsem smrsknul do dvou složek, a sice mi to bylo proti srsti, místo chromu jsem jim tam aktualizoval edge a světě div se, mile mě překvapil. Pěkně optimalizovaný, žádný zbytečnosti, můžu jen doporučit.
No a počítač docela jede, zapíná se o dost rychleji a už se ani vůbec neseká,takze možná nebude upgrade ani potřeba.

Ak ho budú používať rodičia:
Zálohoval by som dáta, komplet vygumoval PC, nahral win7 + ostatné prg,..., obnovil zálohované dáta, pokial nie sú zavírené.
HW by mi v tejto verzii postačoval.

Ak ho chceš používať ty:
Súhlasím s doporučeniami, ale osobne by som investoval na nový PC s parametrami.