Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herný PC do 1000 EUR - 25000 Kč

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o pomoc s vyskladaním herného počitaču, ktorý bude určený prevažne na hranie hier a streamovanie. Financný budget mám do 1000euro/28000kc. Za všetky rady a vašu pomoc vopred
dakujem

Změna předmětu, původně: HERNY PC DO 1000 EURO-25000kč (host)

Monitor mas jaký? Rozlišení.

Pocitac na streamovani je opravdu ideálně herni pocitac plus ještě dve jadra procesoru navic.

Wajgl navrhl podle me docela dobře az na ten ssd ten je prevleceny sata.
Bohužel kvuli cene jsou potreba kompromisy. Ja bych zvolil procesor 3600 pod ten bych nesel, jiny chladic, rychle 1tb ssd plus 2az4tb klasika, levnejsi grafika bohužel {nebo pridej aspon 150e na to co pisu plus 2060 super} a obycejny nepruhledny case.

Co chces streamovat? Hry? Pak pridej.

Pokud není sběratel co má 400000 her, tak nepotřebuje tak velke HDD. 2600 a 3600 jsou velmi podobné kusy křemíku, když už jít dál než 2600 tak aspoň 3600X a i na to bohatě stačí Freezer 34, ale na X nemá budget takže bych zůstal u 2600. Pouťařskou skříň může samozřejmě oželit, ale hráčům prostě jde o světýlka :-D
SSD není úplně nejlepší, možná něco z tohodle? https://www.czc.cz/crucial-mx500-m-2-1tb/234255/produkt
https://www.czc.cz/crucial-p1-m-2-1tb/246887/produkt

Ten druhý SSD https://www.czc.cz/crucial-p1-m-2-1tb/246887/produkt je výrazně rychlejší tak od toho bych začal.

Mám stažených přes steam, a pod asi 10her a zabírají zhruba 400gb. A to počítám i CSS, CS:GO. Dnes nová hra klidně 80giga (už nevím co jsem to stahoval celou noc) Microsoft Fligh Simulator má mít 150g.

Kombinace 1+1 mi přijde nesmyslná. Pokud mu nebude stačit tera tak druhé ho zaručeně nevytrhne akorát zabere místo v pc. Klasické disky mají výhodnější cenu za giga u větších modelů proto píšu 1+2až4.
Navíc bude asi stříhat video. Každopádně může začít s SSD a další disk může dokoupit potom.

3600 je o dost lepší než 2600. Naopak 3600X přináší proti 3600 jen 200mhz navíc za docela velký příplatek takže moc poměr cena/výkon výhodný není. Na nějaké hraní a zároveň steamování by uživil i 3700 a vyšší.

Každopádně je těžké něco tady sestavit, když tazatel zřejmě přišel o přístup k internetu a my tak můžeme jen hádat jaký (jestli vůbec) má monitor, jestli má windows, co na tom vůbec chce hrát (protože je rozdíl jestli bude streamovat Driver san francisco, nebo GTA 5 na ultra detaily) a tak dále a tak dále...

Jo, napsat to do jedné odpovědi místo čtyř by asi nešlo..na tyto účely bohate staci to co jsem napsal s tím jiným SSD, můžeš to třeba i přetaktovat a v případě potřeby dokoupis hdd. Jestli nepotrebujes pouťařskou skříň vezmi normální

Jak vazne to myslis s tim streamovanim?

Protoze je ten limit malo.

Na streamovani her bych doporucil RyZen 3700X s nejakou slusnou deskou jako napriklad MSI X470 GAMING PLUS MAX.

RTX2060 je ok

zbytek je jen bizuterie okolo, to uz ti tu poradili (MM_tank), slusny gold zdroj alespon 550W by mel byt samozrejmosti.

---

Pouze na hrani je ten Ryzen 3600 optimalni.

Souhlasím s tím, že 3700X je díky dvou jádrům navíc na streamování lepší. Pokud by ses rozhodl pro tuto možnost je to + cca 3500Kč za lepší procesor, desku bych vzal také s lepším napájením ta MSI X470 GAMING PLUS MAX je aktuálně plus 1000kč a lepší zdroj se specifikací gold je cca 800-1000 (tam si nemyslím že je to tak nutné).
https://cs.wikipedia.org/wiki/80_Plus
Pokud má sestava max příkon 350W při hraní nejnáročnější hry tak 1procento je 3,5w. Max rozdíl mezi Gold a Bronze je 5procent. Zdroj s Gold bude brát o 17,5W méně. 1kw/h ušetří za 57hodin a při ceně vyšší o 1000kč a ceně elektřiny 6kč/kwh se jeho pořízení zaplatí za 9500hodin herního času. Což při 8hodinách paření denně je za 3,2 roku.