Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herný PC do 1000 EUR - 25000 Kč

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o pomoc s vyskladaním herného počitaču, ktorý bude určený prevažne na hranie hier a streamovanie. Financný budget mám do 1000euro/28000kc. Za všetky rady a vašu pomoc vopred
dakujem

Změna předmětu, původně: HERNY PC DO 1000 EURO-25000kč (host)

Jak vazne to myslis s tim streamovanim?

Protoze je ten limit malo.

Na streamovani her bych doporucil RyZen 3700X s nejakou slusnou deskou jako napriklad MSI X470 GAMING PLUS MAX.

RTX2060 je ok

zbytek je jen bizuterie okolo, to uz ti tu poradili (MM_tank), slusny gold zdroj alespon 550W by mel byt samozrejmosti.

---

Pouze na hrani je ten Ryzen 3600 optimalni.

Souhlasím s tím, že 3700X je díky dvou jádrům navíc na streamování lepší. Pokud by ses rozhodl pro tuto možnost je to + cca 3500Kč za lepší procesor, desku bych vzal také s lepším napájením ta MSI X470 GAMING PLUS MAX je aktuálně plus 1000kč a lepší zdroj se specifikací gold je cca 800-1000 (tam si nemyslím že je to tak nutné).
https://cs.wikipedia.org/wiki/80_Plus
Pokud má sestava max příkon 350W při hraní nejnáročnější hry tak 1procento je 3,5w. Max rozdíl mezi Gold a Bronze je 5procent. Zdroj s Gold bude brát o 17,5W méně. 1kw/h ušetří za 57hodin a při ceně vyšší o 1000kč a ceně elektřiny 6kč/kwh se jeho pořízení zaplatí za 9500hodin herního času. Což při 8hodinách paření denně je za 3,2 roku.