Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tip na dobrý wifi repeater

Zdravim,

před týdnem jsem si domů nechal zavést UPC 500MB/s, bohužel byt mám tak nešikovně designovaný, že konektor na koaxiální kabel k modemu od UPC mám přesně na druhé straně bytu, než mám PC. Signál jsem sice doputuje, ale zdaleka tady nechytám to, co chytnu, když stojím u modemu třeba s notebookem nebo mobilem a měřím přímo v té místnosti.

Napadlo mě si pomoct nějakým Wifi extenderem/repeaterem, ale jsem trochu skeptický vůči tomu, navíc se mi nechce zbytečně utratit pár stovek/tisíc za repeater, pokud si nebudu 100% jistý, že to zabere. Vzhledem k tomu, že modem k počítači blíž nedostanu a ani počítač k modemu, tak mi nic jiného nezbývá.

Moje síťová karta: https://www.alza.cz/asus-pce-ac56-d2355671.htm
UPC modem: https://www.upc.cz/internet/doplnky/zarizeni/premiovy-wifi-modem/

Díky za rady!

A z repeatera cakas kolko preboha?
V 2.4 ak mas dobry signal a byvas na dome, kde nemas take rusenie tak dostanes tak 50-60Mb/s.
V 5GHz je to lepsie, ale nesmies mat moc prekazok v ceste a dobru kvalitu signalu.
Na to, co pisu na krabicu vyrobcovia nepozeraj, power line je evidentne najlepsia volba.
Pripadne zmeraj signal mobilom podla tohoto videa:
https://pc.poradna.net/articles/2973893-ako-si-zmerat-silu-wifi-signalu-doma-profesionalne

Na 500 Mbps sa wifi robí už úplne inak ako pre rýchlosti do 100 Mbps. V každej miestnosti to potrebuje AP tie musia byť medzi sebou poprepájané LAN káblom. Pre rýchlosti nad 1 Gbps je to ešte zaujímavejšie. Poobzeraj sa po UniFi.

A bude veseleji, dokud byla standardem pomala DSL/wifi pripojka tak obycejna 802.11n wifi vysilana z jednoho zarizeni postacila. S zrychlovanim linek se bude asi dost uzivatelu podivovat, proc nedostavaji to za co si plati. Bohuzel ani v novostavbach a rekonstrukcich se strukturovana sitova kabelaz moc neresti, prave casto s oduvodnenim ze na to prece staci "wifinka" - na to ze nestaci se prijde pozde a pak se to lepi dohromady z ruznych extenderu a powerline s nevalnym vysledkem. :-/