Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení internetu na venkově

Dobrý den, bydlím na vesnici a máme pevný adsl internet od o2. Máme internet o2 start mini za 349 Kč, je ale strašně pomalý. Stahování je podle papírů max 2 mb, ve skutečnosti to nepřesáhne 1 mb za sekundu. Ptal jsem se v o2, jestli by internet nešlo zrychlit, tam mi ale řekli, že je tady pomalá ústředna a že pevný internet zrychlit nepůjde. Myslíte že by tady šel rychlejší internet třeba od T-Mobile? Ještě jsem uvažoval o LTE internetu, ten tu ve vesnici taky není nejrychlejší, ale je určitě lepší než ten co máme teď. Co byste dělali na mém místě? Děkuji.

U LTE je problém, že se dává na střechu aby byl nejlepší signál. Rodiče chtějí dělat novou střechu v horizontu 3 až 5 let, takže LTE nechtějí z tohoto důvodu. Dále už tu máme natažený kabel od pevného internetu, takže nejjednodušší by bylo pořídit rychlý pevný internet, o2 nám ale říká, že to nejde...

Ne, anténu máme na zahradě a satelit nemáme. Ted jsem psal s o2 na chatu a tam mi rekli ze lte tu pujde max 20 mb za sekundu. O2 nabizi ale pouze modem, který si muzeme dat doma k oknu, takze jeste horsi nez ten tmobile, kde by to bylo na strese.

Ahoj každý operátor má mapy pokrytí na stránkách tak se koukni kdo má nejblíže bts s lte vysílačem pokud tam ot dotáhne jen 20 mb tak to same tam dotáhne po kabelu i T-mobile i Vodafone takže řež místní ISP nebo LTE nic jiného nezbývá ja taky hledal u mě na vesnici ISP a našel jsem obstojného s 60Mb tak se zkus poptat sousedů jak jsou připojeni