Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Použití tabletu jako USB wifi adaptéru pro PC

Dobrý den,

prosím vás, mám tablet s podporou wifi a připojitelný k PC přes USB, počítač bez podpory wifi a bez bluetooth, a internet jen přes wifi bez možnosti připojení kabelem, a potřeboval bych internet do PC, tak se potřebuji zeptat, jak udělat, aby tablet chytal wifi signál a umožnil se na tu wifi síť připojit i počítači, se kterým by byl propojen přes USB? Tablet je Amazon Fire 7 a v počítači je Linux Ubuntu 16.04 LTS. Věděli byste někdo prosím?

Děkuji.

Ano, to me taky napadlo ;-) .

Nicmene ;-) premyslel jsem dal nad tim, proc zbytecne utracet par stovek (ne ze by me to zabilo, ale proc zbytecne vyhazovat prachy a kupovat dalsi vec, ze jo?) za jednoucelove zarizeni (USB wifi adapter), kdyz uz technicky vzato 1 wifi adapter a 1 USB port mam vestaveny ve viceucelovem zarizeni - tabletu - ktery uz vlastnim tj. nemusim vybirat a kupovat, ze jo?

Navic tablet pouzivam stejne prevazne jen offline, protoze na online provoz se tablety a dotykove telefony vzhledem k znacne omezujicim limitacim vsech dotykovych OS, rozhrani, dotykovych aplikaci, omezenenu HW a zpusobu vyuziti uz tak omezeneho HW omezenym softwarem stejne nehodi navzdory tomu ze je to v reklamach prezentovano opacne a hlavni smysl online provozu dotykovych zarizeni tak vidim hlavne v poskytovani wifi pocitacum pripadne nouzovemu pripojeni k netu na cestach z kapsy.

Dekuji. ale jato v tabletu asi nemam, v nastaveni bezdratovych siti mam jen: Wifi, Bluetooth, Sluzby urcovani polohy, Rezim Letadlo. A ve Wifi to taky nemam, mam tam jen: Zapnout/Vypnout wifi, seznam wifi siti, nemam to ani kdyz rozkliknu menu ani v nabidce Pokrocile, proste nikde.

Muze nastaveni tetheringu byt ukryte nekde jinde v nastaveni tabletu a kde? Nebo je mozne, ze to proste muj tablet nepodporuje a proc?

Pry "brlohu" ... vtipne :-D . Je to internat a wifi router je jeden na patre na chodbe uprostred chodby vysoko u stropu
a ethernetove sloty ma stejne vsechny obsazene kably do jinych routeru a switchu a nejakych kancelari ale na pokojich ani nikde ethernet zasuvky nejsou
a i kdyby ne tak jak bych tam lezl kdyz nemam zebrik
a i kdyby ne tak nemam tak dlouhy kabl od stropu pres celou chodbu az do pokoje ke stolu
a i kdyby ne tak by o kabl vsichni co chodi po chodbe zakopavali a jeste by ho nekdo neopatrnym lezenim po chodbe stylem "krava leze z kravina" jak maji nekteri zdejsi studenti ve zvyku strhl a shodil si router na hlavu nebo se o kabl obesil
a i kdyby ne tak stejne do toho routeru nesmime starat,
takze jedina moznost pripojeni je jen wifi.

i když ty krámy nemám rád, toto je využití pro repeater. záleží přitom na vhodném umístění, na tloušťce zdi, na vyhnutí se příjmu přes roh dvou zdí...
asi nejlepší místo z hlediska příjmu je upevnění na dveřích do chodby, což vypadá divně. jiná možnost je na boku skříně - v místě, kde míří signál skrz dveře.
náčrtek chodby by možná pomohl.

ptáš na tethering - někde jsem zachytil, že to novější androidy zase odbourávají. nepoužívám to, tak jsem po tom nepátral.