Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Wifi spoj na 50-60m

Ahoj,
potrebuju dostat internet od souseda do sve zahradni chatky. Vzdalenost je cca 60m, prima viditelnost (bez stromu a prekazek). Chci pouzit wifi, ne kabel. Co pouzit na obou stranach? Nemusi to byt nejak ultra super rychle, budem se delit o 50mbit LTE. Naklady za spoj platim ja, tak aby me to nezruinovalo...:-)

Dik za rady.

Řešení:

M2 koupíš jeté za 500 na kila... dělej jak myslíš. :-)

edit: Loca mají samozřejmě PoE, takže si vystačíš s kabelem od ethernetu.

Dnes skoro cokoli.
asi před 20 lety jsem zapojil 2x Ovislink 5460 ( pokud se pamatuji ) jako adhoc a spojil jsem na stejnou vzdálenost 2 baráky v jednom JZD. V jednom byla síť, ve druhém baráku jen jeden PC. Přes to spojení prošel i požadavek na ip adresu z DHCP.

Diky vsem za rady.

Muj router, postarsi nepouzivany TPLINK 1043ND.
Soused dostane od O2 zrejme TP-Link ARCHER MR 200.

Spoj realizuju v zadradkarske kolonii, kde je prazdne pasmo jak 2,4 tak 5GHz, takze asi muzu klidne vzit ty novejsi M5. Jsem kapku zmateny ohledne toho PoE. Nechci ke kazdemu AP tahat jeste elektriku, rad bych si vystacil s LAN kabelem a napajel AP z nej...