Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hardwarová akcelerace videa linux - chrome:flags záložka Unavailable

když si v linuxu spustíte chrome, máte v chrome://flags na záložce Unavailable nějaké záznamy? Já tam mám skoro vše týkající se videa. Je mi divné, že by linux prostě byl vyšachován z podpory hw dekodování a renderingu videa....
Přitom webgl2 mi jde plynule a chrome:gpu hlásí že je toho hodně akcelerováno

Canvas: Hardware accelerated

Flash: Hardware accelerated
Compositing: Hardware accelerated
Multiple Raster Threads: Enabled
Native GpuMemoryBuffers: Enabled
Rasterization: Hardware accelerated
Surface Synchronization: Enabled
Video Decode: Hardware accelerated
WebGL: Hardware accelerated
WebGL2: Hardware accelerated

GPU a CPU mas jaké ? Tvuj HW podporuje Encoding ? Ten chrome a linux ma nejakou verzi / build /kernel ?

chrome:gpu hlásí že je toho hodně akcelerováno

Bud je, nebo neni.
Muzes alespon vratit vypis ? (hlavne "flags")

cat /proc/cpuinfo

Je mi divné, že by linux prostě byl vyšachován z podpory hw dekodování a renderingu videa....

Na to jsi dosel jak ? Na zaklade chrome?
Instaloval jsi FFmpeg, VDPAU? Jestli né, nainstaluj aspon (bude jen hadat ze mas treba Ubuntu) :

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

A pro chromium existuje:

chromium-codecs-ffmpeg-extra

CPU ARM Broadcom BCM2837 - 4× Cortex-A53 1.2 GHz
Broadcom VideoCore IV - BCM2837 - samozřejmě zvládá H264 decoding-, encoding mě nezajímá
chrome 76, OS Raspbian ,. grafický režim KMS-Fake. Jádro tuším 4.1, je to image z oficiálních stránek poslední zroku 2019.

Možná to bude znít hloupě, ale netvrdil jsem, že se mi neakceleruje video. (na youtube to jde od desítí k pěti: youtube.com/html5 ukazuje sluničkového smajlíka) a při přehrávání Statistiky pro experty neukazuje už řádek informující o renderingu a dekodování, kdysi tam aspoň psali software/software)

Mel jsi napsat hned ze jde o Raspberry, kde byla HW acelerace dezaktivovana kvuli bugs.
Muzes ho povolit rucne v /usr/bin./chromium-browser → FKMS , jestli bude fungovat korektne ti zarucit nemohu.
Jestli mas nejakou starsi verzi tak proved update na novejsi / opravenou :

sudo rpi-update

nebo dle potreby :

sudo apt dist-upgrade

Po provedeni update hardwérovou akceleraci opet aktivuj, u polozky FKMS v → /usr/bin/chromium-browser odstran disabling stuff nebo pred neho dej #.
(kdy, nebo jak to bylo opraveno jsem nesledoval a Rpi4 po ruce nemam abych to mohl vyzkouset)