Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Levný "kancl" PC

Zdravím.
Uměl by mi někdo poradit, co nejlevnější počítač na web, office, sledování filmů?
Jedná se o procesor+desku+ram+hdd. Zdroj a case půl roku staré.
Děkuji

Ano vše je.
Jen chci vyměnit procák, mb, ram, hdd/sdd.
Cena co nejméně. Kdyby se něco slušného dalo vykouzlit za 5-6 tisíc, tak by to bylo super. Klidně méně.
Zase ale aby to nějakou dobu udrželo krok a nemuselo se do toho třeba 5 let investovat.

Něco takového mě napadlo.
Koukal jsem i po Athlonu 3000G. Vypadá docela slibně za tu cenu.
Jinak m.2 ssd asi brát nebudu. Zbytečné peníze. Uvažuju jestli vůbec SSD řešit. To, že se pustí PC za 40 sekund místo 20 je oproti jejich stavu předtím zanedbatelné a spíš ocení kapacitu než rychlost.
Díky

Jo no, máme to hodně podobné :-) Ono nic levnějšího ani dlouhodobě použitelného moc poskládat nejde.
S RAMkama taky souhlasím, bylo by to lepší. Ale pokud nemá finance, tak bych druhý modul přidal, až došetří.
Kupovat 2x4GB by byla blbost. Na kancl, filmy a internet těch 8GB bude zatím stačit, ale je jasné, že časem to bude chtít více RAM.

Když ti řeknu, že 10 let fungovali na XP s 2gb ram a říkali, že jim to stačilo, Mají klávesnici ještě na PS2. Tu jedinou vlastně musí dokoupit.
Řeší se to, že se jim to rozsypalo. Opravovat to nemá cenu. Chcou aby ten PC fungoval třeba 5 let bez investice.
Myslíš, že Athlon 3000G je blbost ? a ještě místo 16gb vzít jen 8 ?
Jsi hned o 2tis mín.

Ty značkové repasy nee. Dá se předpokládat, že jako první odejde časem zdroj a ten sehnat by nebylo jednoduché a když už ano, tak cenově jsou někde jinde než klasické ATX zdroje.
Držel bych se těch původních návrhů na Ryzenu. Je jedno jestli ten tvůj nebo můj nebo to zkombinovat.

Proti repasům obecně nic nemám, ale ty značkové s atypickýmy rozměry mě prostě štvou a nechtěl bych to.
Možná kvůli tomu, že jsem měl kdysi to štěstí a jeden jsem doma měl a odešel zdroj a cena nového zdroje byla jako cena celé sestavy. Ze sta kusů je to výborné číslo. Pokud jde až tak moc o peníze, tak proč ne. Zase tolik peněz to není, ale po skončení záruky se to nevyplatí opravovat.

Ano to neoplati, je tam vacsinou 4th generacia Intelov, tw sa mi tu minule za ne posmieval, ale v kombinacii s SSD to slape ako drak v kancloch a na skolach a nemozem na ne povedat jedno jedine krive slovo.
Kedys som sa bal pri mensich rozmeroch ako je SFF, ze ako to bude s chladenim, ci to nebude velmi hucat a podobne, ale nikto sa este nestazoval a pri montazi som nic take nevypozoroval.

Za sebe bych ti asi dopourucil PC na zaklade Asrock MiniDesk A300 (mam vyzkousené a nemam mu co na danou cinost vytknout) + CPU typu AMD Athlon 3000G, ale jestli uz mas zdroj, bednu etc, tak je to nahrane a pravdepodobne nevhodné.
Nepocitaje Office + Windows 10, toto dnes zvladaji bezne zakladni desky se SoC ARM jako Amlogic A311D (s podporu 4K a H.264 / H.265 Encoding).
Nebal bych se pouzit i Asrock J5005 + Intel UHD 605, ale nekdy pred tydnem to tu nekdo doporucil a neskoncilo to zrovna pekne, zkratka jen AMD.

PS: Ten repas Dell Optiplex od MM Tank vypada slusne, v pripade ze nebudes pouzivat rozliseni 4K@2160p a nektere instrukce CPU jako AES.